powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Premiera spektaklu z udziałem niepełnosprawnych artystów

Multimedialny spektakl teatralny "k(Raj)" podejmuje dialog ze społecznym obrazem osób z niepełnosprawnością, w tym przypisywanych im ról i stereotypów. W projekcie Fundacji TIFF Collective grają także aktorzy niepełnosprawni. Premiera 28 listopada.

Piętnastu przyjaciół spotyka się na dorocznej kolacji na wzmocnienie. Poza przyjaźnią łączą ich niezrealizowane marzenia: o pracy, karierze, podróżach, założeniu rodziny. Niezrealizowane ale czy niemożliwe? Z rodzącej się frustracji ich spotkanie przeistacza się w czarowanie życiorysów i marzeń. W grę o przyszłość, z której każdy wyjść może wzmocnionym. Z kraju do raju.

Współrealizowany przez artystów pełno- i niepełnosprawnych projekt jest kolejnym, po zrealizowanych pod nazwą TeatrOstoja "Wyjątkowo (nie) o nas" (2016) i "2018: Odyseja Człowieczna", wspólnym działaniem zespołu artystycznego.

Występują: Magdalena Hęćka, Maria Hora, Adam Jakubiec, Maciej Kaca, Tymoteusz Karpiński, Aleksandra Kisilewicz, Bartosz Kluczka, Joanna Kopeć, Katarzyna Kuczyńska, Anna Pich, Krystian Pilarski, Robert Stanisławek, Gracjan Szwad, Ignacy Tyński, Tomasz Wojciechowski

Reżyseria: Agnieszka Bresler

Dramaturgia: Sebastian Kostera

Scenariusz spektaklu powstawał w oparciu o improwizacje aktorów.

Film: Woj Tek Wojciech Budnik

Fotografia: Paulina Anna Galanciak

Produkcja: Dorota Dobkowska

Wsparcie terapeutyczne: Magdalena Twarda Kulczycka

Scenografia: Maciej Bujko

Organizator: Fundacja TIFF Collective

Dofinansowano ze środków Gminy Wrocław oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.