powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Szczecin. Wokół "Gęstości zaludnienia" - spektakle i spotkanie z Ingą Iwasiów

W najbliższy czwartek i piątek (7-8 listopada) Teatr Kana zaprasza do spędzenia czasu wokół spektaklu "Gęstość zaludnienia": w ramach projektu OKNO - ZBLIŻENIA.

Zagramy go dwukrotnie, spotkamy się z reżyserem spektaklu, Krzysztofem Popiołkiem, który zaprosił do rozmowy wyjątkowego Gościa: Ingę Iwasiów. Spotkamy się także z zespołem aktorskim - informują organizatorzy.

Książka Ingi Iwasiów ""Umarł mi" była ważnym punktem odniesienia przy konstruowaniu spektaklu, pomagając w empatyzowaniu z ofiarami wybuchu. Solidarność z ludźmi upokarzanymi, z tymi, którym odebrano głos, których zdradzono, solidarność w klęsce i wstydzie - jest bliska nie tylko doświadczeniu Czarnobyla Aleksijewicz, ale wydaje się być także ważna z perspektywy pisarstwa Ingi Iwasiów. O tym porozmawiamy przy okazji prezentacji spektaklu.

W wrześniu teatr miał niezwykłą okazję zaprezentować spektakl w Tokio w Teatrze X-cai. Była to niezwykle emocjonalna podróż. Podczas spotkania podzielimy się z Państwem opowieściami z wyjazdu i refleksjami po rozmowie z japońskimi widzami.