powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Tychy. Noc Teatrów w Małym

Noc Teatrów Metropolii - jedyna taka noc w roku - bezsenna, kolorowa i pełna wrażeń. 9 listopada Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia zaprasza na 10. edycję wydarzenia, które co roku przyciąga do teatrów tysiące widzów.

W piętnastu teatrach, na kilkunastu scenach, będzie można zobaczyć najlepsze spektakle minionego sezonu - dramatyczne i komediowe, klasyczne i offowe, dla dorosłych i dla dzieci.

W Teatrze Małym w Tychach  o godzinie o 16.00, na najmłodszych będzie czekał Kubuś Ancymon i jego barwne przygody.

Zaraz po bajce o godzinie 17.30 w Pasażu Kultury Andromeda rozpoczną się warsztaty plastyczno-teatralne "Bajka na zawołanie" skierowane dla dzieci w wieku 6-12 lat. Wstęp wolny/zapisy-  ilość miejsc ograniczona (szczegóły na stronie teatru).

Tego wieczoru nie zapominamy również o dorosłych widzach. O godzinie 20.00 rozpocznie się spektakl muzyczny w reżyserii Pawła Drzewieckiego - Poeci Teatru.

Osiecka, Przybora, Młynarski, Grechuta - wszyscy kojarzą się z piosenką literacką, ale też każde z nich pisało dla teatru nie tylko liryczne songi i pieśni krzepiące serca Polaków, lecz także teksty scenek rodzajowych, skecze, oraz scenariusze widowisk literackich, libretta i opowiadania inscenizowane na scenach teatralnych.

W ramach Nocy Teatrów Metropolii twórczość ich wszystkich spotka się na scenie Teatru Małego, by tworząc spójną fabułę opowiedzieć o Polsce i Polakach - naszych uczuciach, namiętnościach, tęsknotach, a niekiedy rozczarowaniach. 

Opowiadać będą: Dorota Miśkiewicz, Klaudia Walencik, Anna Buczkowska, Krzysztof Kulbicki, Paweł Drzewiecki. Wszyscy przy akompaniamencie Acoustic Quartet - muzyków AUKSO Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy w składzie: Kasia Pudełko - flet, Marcin Sidor - skrzypce,Ewa Sidor - altówka, Mateusz Mańka - wiolonczela, Mateusz Kołakowski - fortepian, Kamil Pawłowski - aranżacje.

Scenariusz i reżyseria: Paweł Drzewiecki