powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Rawicz. "Gąska" na otwarcie Festiwalu Teatralnego im. Krystyny Sienkiewicz

Dziś o godz. 19 w w sali widowiskowej Domu Kultury w Rawiczu spektaklem "Gąska" w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza rozpocznie się V Festiwal Teatralny im. Krystyny Sienkiewicz.

Ten spektakl to - jak mówią twórcy - komedia ludzka. W "Gąsce" wybitnego dramaturga Nikołaja Kolady aktorzy prowincjonalnego teatru, ludzie tacy jak my, zwyczajnie kochają się, dąsają, zazdroszczą, plotkują i marzą, że ich czas jeszcze nadejdzie - snują swój niepowtarzalny TEATR. Nagle, nie wiadomo skąd i nie wiadomo po co pojawia się ona - Gąska! Głupia gęś! Nie wyróżnia się niczym szczególnym - ale jest młoda! Jej młodość wyzwala lawinę emocji i zdarzeń. Fiodor, Ałła, Wasilij i Donna przeglądają się w niej jak w migoczącym lustrze wody i jest to dla nich co najmniej irytujące! Teraz mogą albo pogodzić się z utratą marzeń albo dalej żyć iluzją...

Mistrzowsko napisana farsa brawurowo miesza teatralne konwencje, iskrzy się dowcipem. Również wymagający widz znajdzie w tym przedstawieniu intelektualną satysfakcję, odnajdując echa rosyjskich dramatów.

Nikołaj Kolada zna się na ludzkiej naturze jak mało kto i precyzyjnie charakteryzuje postaci swojej sztuki. W naszym przedstawieniu wcielają się w nie: Magdalena Wójcik, Viola Arlak, Anna Smołowik, Tadeusz Chudecki i Leszek Zduń.

Rawicką premierę "Gąski" poprzedzi wernisaż wystawy fotograficznej "Przy polu" Rafała Kruszki. Rawicki Festiwal Teatralny potrwa do 7 grudnia. Oprócz "Gąski" zobaczymy jeszcze sześć spektakli konkursowych oraz przedstawienia dla dzieci i inne towarzyszące wydarzenia.

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.