powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków. "The Entrance" Krakowskiego Teatru Tańca w Cricotece

26 października o godz. 19 w Cricotece, w ramach programu prezentacji tańca współczesnego "Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń" odbędzie się premiera "The Entrance" Krakowskiego Teatru Tańca, w choreografii Ayrin Ersoz.

"The Entrance" to międzynarodowy projekt artystyczny, obejmujący współpracę pomiędzy choreografką Ayrin Ersoz (Turcja), liderami Krakowskiego Teatru Tańca - Pawłem Łyskawą i Erykiem Makohonem oraz związanymi z Teatrem tancerzami - Pamelą Bosak, Magdaleną Skowron i Mateuszem Ulczokiem, kompozytorem Sergejem Maingardtem (Niemcy) oraz artystą wizualnym Grzegorzem Martem (Polska).

"The Entrance" budowany jest wokół tematu kryzysu związanego z uchodźcami. Twórcy stawiają sobie za cel przeistoczenie humanitarnej troski w formę artystyczną, która rzuci światło na - często niewyrażane jawnie - uprzedzenia dotyczące uchodźców.

Spektakl eksploruje wspomniane wyżej pytanie, angażując artystów z trzech państw: Polski, Turcji i Niemiec, a więc ukazując spojrzenia na ten sam temat z trzech, różnych perspektyw. Różnych, bo osadzonych w całkowicie odmiennych kontekstach społecznych, ekonomicznych, gospodarczych, politycznych i kulturowych.

**

Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń, Cricoteka

26 i 27 października 2019, 19:00 - "The Entrance"/ Krakowski Teatr Tańca, chor. A. Ersoz

*Spektakl współorganizowany przez Instytutu Muzyki i Tańca, w ramach programu "Zamówienia choreograficzne 2019". Spektakl współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.