powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Poznań. "Inicjacja" PTT najlepszym filmem Austin Arthouse Film Festival

"Inicjacja", muzyczno-filmowy eksperyment w reżyserii Iwony Pasińskiej, wyprodukowana przez Polski Teatr Tańca w 2017 roku, otrzymała Nagrodę Lyncha (Lynch Award) dla najlepszego filmu Austin Arthouse Film Festival.

To kolejne ważne wyróżnienie dla filmu po nagrodzie głównej Best of Fest na Arts Triangle Dance Film Festival w Dallas, nagrodzie głównej w kategorii "Najlepszy film zagraniczny" w 3. edycji Mexico City Videodance Festival, pierwszej nagrodzie w kategorii video - art podczas 8. edycji On Art Film Festival 2019 oraz 2 nagrodzie w kategorii "Best Dance or Music Related Film" podczas Annual ReelHeART International Film and Screenplay Festival w Toronto.

Organizowany w stolicy stanu Texas w USA Austin Art Film Festival dedykowany jest prezentacji filmów krótkometrażowych z całego świata. Pomysłodawcami festiwalu są miłośniczki kina autorskiego i twórczynie filmowe, Elizabeth Tabish and Giselle Marie Muoz. W centrum uwagi organizatorów znajdują się filmy artystyczne o unikalnej konstrukcji i eksperymentalnym charakterze, kwestionujące schematy i zastane tropy, rzucające wyzwanie oczekiwaniom publiczności i standardom kultury masowej. Festiwal umożliwia artystom podzielenie się swoimi pracami, korzystając z przychylnego dla sztuki klimatu miasta Austin, które cechuje otwartość na oryginalność, kreatywność i niezwykłość.

Przypomnijmy, że "Inicjacja", wyprodukowana przez Polski Teatr Tańca w 2017 roku, to muzyczno-filmowy eksperyment w reżyserii Iwony Pasińskiej, z hipnotyzującą muzyką Jacka Sienkiewicza i ascetyczną scenografią Andrzeja Grabowskiego, w wykonaniu artystów - tancerzy Polskiego Teatru Tańca. Tej jesieni film prezentowany był kilkakrotnie w USA - podczas Unseen Festival w Denver (20.09), Portland Dance Film Festival (2.10) i Rethink Dance Film Festival w Fargo (8.10). Znalazł się także w programie Nice Dance Film 2019 (11.10) w Nicei oraz 6th International Meeting on Video-dance and Video-performance w Walencji.

---

Na zdjęciu: Kacper Bożek