powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Kurs dla Instruktorów Teatralnych w Teatrze Ochoty

Trwa rekrutacja na Kurs dla Instruktorów Teatralnych w Teatrze Ochoty.

Jak napisać projekt? Jak zebrać grupę? Od czego zacząć pracę z kołem teatralnym? Skąd wziąć scenariusz? Jak przydzielić role, tak, żeby nikt się nie obraził? Jak sprawić, żeby uczestnicy nie "klepali" tekstu? Jak sprawić, żeby mówili głośno i wyraźnie, a jednocześnie byli naturalni i mieli radość z występowania na scenie? Jak wyzwolić w nich pasję do teatru? Jak sprawić, żeby spektakl był realnym wydarzeniem artystycznym? Jak zorganizować premierę? I co potem...? Na te i inne pytania odpowiada Kurs dla Instruktorów Teatralnych w Teatrze Ochoty.

Opiekę merytoryczną nad programem i realizacją Kursu sprawuje Natalia Fijewska-Zdanowska, reżyser, dramaturg, instruktor z wieloletnim doświadczeniem.

Szczegółowy program kursu: http://bit.ly/2lxIfg8

Dla kogo przeznaczony jest kurs?

- studentów i absolwentów kierunków artystycznych lub humanistycznych (dopuszczamy także możliwość zakwalifikowania do udziału w kursie studentów innych kierunków, mile widziane doświadczenie w pracy z dziećmi lub młodzieżą);

- instruktorów i nauczycieli pracujących z młodzieżą w ramach kółek teatralnych w szkołach lub domach kultury;

- nauczycieli języka polskiego, edukacji wczesnoszkolnej, oraz nauczycieli pracujących z dziećmi w ramach świetlic szkolnych.

Termin kursu

Kurs trwa rok - od stycznia 2020 do stycznia 2021 i podzielony jest na 3 trymestry.

W ich ramach odbywa się:

- 148 godzin zajęć

- 32 godziny asystentury reżyserskiej

- 15 godzin własnych praktyk.

Rekrutacja i koszt kursu

Formularz zgłoszeniowy: http://bit.ly/2Whfdhk

Termin zgłoszeń do 15 listopada.

Wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną, obejmującą wspólne rozpoznanie, oczekiwań, oraz indywidualną odpowiedź do każdego kandydata. Rozmowy odbędą się w dniach 1-4 grudnia 2019 r. Wysokość opłat w roku 2019 wynosi 700 zł za semestr (2100 zł za cały kurs). Opłata rekrutacyjna wynosi 30 zł.