powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Teatr Rampa skrada serca warszawiaków

Rampa to jedna ze scen Warszawy, na której głośno rozbrzmiewa muzyka, ale i o której od kilku lat jest znowu głośno. Jej repertuar stoi mocno na 3 wypracowanych filarach.

Pierwszy z nich to spektakle muzyczne i musicalowe zaskakujące recenzentów i widzów wspanialym poziomem wykonania. Rozwijająca się od 2012 roku Scena Musicalowa naszego teatru kierowana przez Jakuba Wociala, doprowadziła do premier widowisk muzycznych "Rapsodia z demonem" z przebojami Queen czy widowiska "Twist and Shout" z hitami The Beatles oraz "Jesus Christ Superstar" czy "Kobiety na skraju załamania nerwowego", które do dziś cieszą się ogromnym powodzeniem wśród widzów. Wśród wykonawców i twórców tych spektakli są zdobywcy Teatralnych Muzycznych Nagród im. Jana Kiepury: Jakub Wocial - Najlepszy Wokalista Musicalowy 2018, Santiago Bello - Najlepszy Tancerz Musicalowy 2019 i Dorota Sabak - laureatka tej Nagrody za Najlepsze Kostiumy 2019. W tym gronie nie można pominąć Jana Stokłosy - znakomitego kompozytora i aranżera wielu koncertów, widowisk muzycznych. To ich wspólny artystyczny wysiłek docenili także widzowie głosując na nasz "Twist and Shout", który w plebiscycie Musicalove.info wśród kikunastu tytułów został uznany 3. Premierą Sezonu 2918/2019.

Jest więc czego gratulować w dokonaniach dla dorosłych, a co z najmłodszym Widzem?

Spektakle dla dzieci to właśnie drugi z tych filarów - musicale familijne i bajki muzyczne będące adaptacjami dobrej dziecięcej klasyki. Stanowią one dorobek Sceny Dziecięco-Młodzieżowej stworzonej przez Cezarego Domagałę dyrektora artystycznego Rampy. Propozycje tej sceny chętnie wybierają nauczyciele i rodzice, kierując się ich wartościową, piękną językowo treścią i zawsze ciekawą, rozśpiewaną i roztańczoną formą realizacji. Bilety na "Tajemniczy ogród", "Awanturę o Basię", "Dzień dziecka", "O dwóch takich, co ukradli księżyc" momentalnie się rozchodzą. To widzowie przekazują sobie opinię, że w Rampie znaleźć można najlepsze spektakle dla młodszych i starszych dzieci. Potwierdził to także portal czasdzieci.pl przyznając nagrodę Złotego Słonecznika 2018 przedstawieniu "Babcia mówi pa,pa"w kategorii Sztuki Wizualne.

Wydawałoby się że Scena Musicalowa i Scena Familijna tworzą pełen obraz Rampy, ale jest jeszcze ważny kolejny filar jej działalności.

Jest nim Scena Kameralna, ze swoimi perełkami wśród spektakli muzycznych i pełnokrwistych sztuk dramatycznych. Mowa tu o "Cafe Sax" z piosenkami Agnieszki Osieckiej w nowych aranżacjach Pawła Steczka czy spektakl Joanny Szczepkowskiej "EVA", w który Dorota Osińska pięknie i wzruszająco przeprowadza widzów przez legendę utalentowanej Evy Cassidy. Najnowsza pozycja tej sceny to napisany specjalnie na zamówienie Rampy komedia Tomasza Jachimka "Na wschód od Hollywood". Spektakl przyniósł wspaniale kreacje aktorskie i entuzjastyczne recenzje. Polecamy tę celną satyrę na panujące w teatrach relacje i zwyczaje wszystkim oczekującym dobrej

i mądrej zabawy i całemu środowisku aktorskiemu.

W lutym tego roku głosami widzów, wśród 17 nominowanych teatrów stolicy, Teatr Rampa zdobył tytuł Teatru Roku 2018 w plebiscycie Warszawiaki 2018.

Cieszymy się z niego bardzo, zwłaszcza że konkurentami było 17 renomowanych scen stolicy. Tak zagłosowali fani wielu naszych spektakli własnymi rękami. Ale są również inni, którzy już od lat oddają na nas swój głos... "nogami". To oni przychodzą tłumnie na nasze spektakle, tworząc od kilku lat blisko 100-procentową frekwencję...

Czy można chcieć czegoś więcej?

Zawsze, teraz walczymy o Widzów, którzy jeszcze do nas nie zawitali, uważając Nasz teatr za... peryferyjny. Oprócz repertuaru, który przeczy takim osądom, mamy nowy argument: od miesiąca Teatr Rampa jest bliżej centrum niż kiedykolwiek! My już wiemy, że od przesiadki w II linię metra to tylko 12 minut do stacji Targówek Mieszkaniowy. Widzowie muszą to jednak sprawdzić sami...