powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Rawicz. V Festiwal Teatralny im. Krystyny Sienkiewicz niebawem

W dniach 25 października - 7 grudnia odbędzie się piąta edycja Rawickiego Festiwalu Teatralnego im. Krystyny Sienkiewicz. Tradycyjnie w ostatnim dniu Festiwalu odbędzie się wręczenie nagród dla trzech najlepszych przedstawień konkursowych.

Wśród ocenianych spektakli znajdą się m.in. spektakl "Lilka, cud miłości" w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza oraz "Trzy siostry" (reż. Dariusz Starczewski) krakowskiego teatru Sztuka na wynos. Widzowie będą mieli również możliwość obejrzenia dwóch rawickich premier. Jedną z nich będzie przedstawienie "Gąska" w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza (współprodukcja Domu Kultury w Rawiczu, Teatru Skene i Teatru Miejskiego w Lesznie). Festiwal zakończy spektakl "Siedem sekund wieczności" w reżyserii Zbigniewa Rybki.

Dodatkowym wydarzeniem w czasie Festiwalu będzie spotkanie poświęcone jego patronce - Krystynie Sienkiewicz, które poprowadzi Teresa Drozda wykorzystując materiały z archiwum Polskiego Radia, a jej gościem specjalnym będzie aktorka Barbara Wrzesińska. Odbędzie się również spotkanie autorskie z Grzegorzem Ćwiertniewiczem - autorem książki "Amantka z pieprzem" - wywiadu rzeki z aktorką Grażyną Barszczewską.

Nie zabraknie również festiwalowych spektakli dla dzieci. "Puchacz i słońce" - przedstawienie teatru lalki i aktora Materia Theatre oraz "Królowa śniegu" - widowisko artystyczne przegotowane przez Teatr Piasku Tetiany Galitsyny zabiorą najmłodszych widzów do magicznego świata baśni.

Wszystkie spektakle festiwalowe i spotkania odbędą się w Domu Kultury w Rawiczu.

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.