powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Placido Domingo Jr. w Basenie Artystycznym

29 października o godz. 20.00 w Basenie Artystycznym WOK odbędzie się koncert "Tango z Placido Domingo Jr. - Paszport do Buenos Aires"

Główna bohaterka, wielka gwiazda, po latach postanawia udzielić wywiadu. Jak postać z piosenki Maanamu, Lady Gladys poprzez tango opowiada swoją historię: walkę o argentyński paszport niezbędny do wyjazdu z okupowanej Warszawy, deportację do Oświęcimia i w końcu ucieczkę do Buenos Aires, w którym próbowała zapomnieć, zbudować wszystko od nowa, a jednocześnie odnaleźć dawną siebie.

Teraz powraca do Polski. Powraca do melodii, które ją ukształtowały, nadały wrażliwość i zrosły się z jej duszą. Nawet dziennikarz prowadzący wywiad ulegnie ich magii. Śpiewając razem będą mogli znaleźć wspólny język. Bo jak zwykłymi słowami opowiedzieć taką historię?

Czy rozliczenie z własną historią pozwoli jej umrzeć? Czy wbrew przeciwnie: w końcu będzie mogła zacząć nowe życie?

W roli ducha tanga pojawi się Placido Domingo Jr. - tenor znany z aranżacji pieśni włoskich, hiszpańskiej zarzueli czy nowych wersji argentyńskich tang. Hadrian Tabęcki i jego Tango Attack będą towarzyszyć podróży sentymentalnej Gladys granej przez Alicję Węgorzewską - mistrzynię łączenia konwencji operowej z lżejszym repertuarem; w tym wypadku przebojów tanga w nowych aranżacjach. Marek Kaliszuk, jako młody dziennikarz, będzie konkurował z doświadczeniem gwiazdy bandoneonu argentyńskich scen - Pablo Mainettim.

Zapowiada się wieczór pełen przebojów z lat międzywojennej Polski (Czy ta miłość może kłamać, Już nigdy) przeplatany nostalgicznymi dźwiękami obozowych tang w jidysz (Miasteczko Bełz, Rebeka). Głos Placido Domingo jr przypomni natomiast największe argentyńskie szlagiery Piazzolli i Gardela.

Występują: Alicja Węgorzewska, Placido Domingo Jr./ Marek Kaliszuk, Pablo Mainetti/ bandoneon

Scenografia: Luigi Scoglio, projekcje: Karolina Jacewicz, światła: Dariusz Albrycht

Tango Attack:

Hadrian Tabęcki / opracowanie muzyczne

Michał Znaniecki / dramaturgia i reżyseria