powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Lublin. "Kontestacje Impro" wkrótce

XVII Studencki Ogólnopolski Festiwal Teatralny "Kontestacje Impro" odbędzie się w dniach 18 - 20 października w Akademickim Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka".

Festiwal otworzy debata "Kontakt, relacja w teatrze improwizacji". Panelistami będą przedstawiciele środowisk związanych z improwizacją teatralną, ruchową, muzyczną i głosową w Polsce- Bogusław Byrski, Konrad Biel, Konrad "Dolar" Dolecki, Iwona Olszowska, Michał Ratajski, Bartłomiej Stańczyk, Jarosław Adamow. W jej trakcie zostanie poruszony temat relacyjności, przepływu w improwizacji teatralnej, ruchowej, głosowej i muzycznej w teatrze studenckim. Zastanowimy się nad tym, w jaki sposób improwizując oddziałujemy na siebie wzajemnie i na odbiorców. Jak bardzo poprzez swoje działania możemy aktywizować widza? Jakie są granice relacyjności w improwizacji? Kto improwizuje z kim? Czy improwizacja potrzebna jest tylko na scenie? Jak możemy wykorzystać ją w życiu codziennym? Jak bardzo dzisiejszy widz staje się współtwórcą współczesnej sztuki?

Podczas Festiwalu pokażemy spektakle, przeprowadzimy warsztaty improwizacji (teatr, taniec, muzyka, głos) oraz "jamy impro" łączące teatr, taniec, muzykę i głos.

"Jam impro" jest to spotkanie improwizatorów, podczas którego każdy jest aktywnym uczestnikiem. Każdy może wziąć udział w toczącej się na "scenie" akcji. Jest to okazja do spotkania, wspólnego tworzenia, pobycia razem, wyrażenia siebie, pogrania na dowolnym instrumencie, użycia głosu w śpiewie czy ciała w tańcu. Dzięki temu tworzy się spektakl, w którym zaciera się granica widza i aktora/tancerza/śpiewaka/muzyka. Powstaje wspólna przestrzeń do eksperymentów artystycznych.