powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Konstancin-Jeziorna. Impro Odjazd w Hugonówce

12 i 13 października w konstancińskiej Hugonówce "Impro Odjazd" czyli IX edycja Festiwalu Sportów Teatralnych 321 Impro. Wśród gości, m.in pisarka Katarzyna Grochola, kabareciarz Bartosz Gajda, bombowy zespół Bum Bum ORKeSTAR oraz grupy teatralne z różnych stron Polski.

Festiwal 321 Impro to wydarzenie dla miłośników improwizacji teatralnej i świetnego humoru, podczas którego publiczność decyduje o przebiegu spektakli, na żywo współtworząc je wraz z aktorami. IX edycja Festiwalu Sportów Teatralnych 321 Impro "Impro Odjazd" będzie niczym rozpędzona lokomotywa, wjeżdżająca na poszczególne stacje. Odbędzie się 12 i 13 października w Konstancińskim Domu Kultury w willi Hugonówka przy ul. Mostowej 15.

Rozkład jazdy

W tym roku zapowiada się "odjazdowa" podróż, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i humoru na najwyższym poziomie. Lokomotywa odjedzie ze stacji "Parno i duszno" w sobotę, 12 października, punktualnie o godz. 17. Podróż pasażerom umilą trzy duety impro: Niebezpieczne Związki, Sąsiedzi i Dwaj Panowie. Wieczorem przesiadka do Improekspresu, który zabierze publiczność w świat improwizowanego kryminału. Znakomita pisarka Katarzyna Grochola wraz z publicznością na żywo "napisze" zaskakującą kryminalną historię, a grupa teatralna AB OVO zagra ją na scenie. Premierowy, improwizowany spektakl "Morderstwo w Improekspresie". W niedzielę, 13 października improlokomotywa dotrze na stację "Gwarno i Tłumno". O godz. 17 do pociągu wskoczą trzy zespoły impro BCA Flash, Teatr Lukla oraz Niplodram, które rozbawią podróżnych do łez. Do stacji końcowej Festiwalu dojedziemy "Szybką Kolejką Weselną". Przedstawiciele wszystkich grup uczestniczących w festiwalu oraz muzycy bombowego zespołu Bum Bum ORKeSTAR o godz. 20.30 zaimprowizują nietypowe wesele. Nad całością niczym kierownik pociągu, a właściwie wodzirej będzie czuwał znany komik Bartosz Gajda. Jeśli pociąga was świetna zabawa, to ten pociąg jest dla was! W tegorocznym rozkładzie jazdy każdy znajdzie kurs dla siebie. Bilety 30 i 75 zł. Szczegóły na 321impro.pl lub konstancinskidomkultury.pl.

Impro w szkole

- W tym roku przenieśliśmy termin festiwalu na październik i jest to ściśle związane z Dniem Edukacji Narodowej - mówi Katarzyna Michalska, aktorka, dyrektor artystyczna festiwalu. - To jest czas rozmów na temat przyszłości szkoły, nowoczesnych narzędzi oraz wyzwań, jakie stają przed nami w kontekście przyszłego pokolenia. Tuż przed festiwalem w piątek, 11 października w Hugonówce odbędzie się pierwsza w Polsce konferencja poświęcona edukacji "improVszkole", na której pojawią się znakomici goście m.in nasi przyjaciele ze Słowenii, nauczyciele, edukatorzy, improwizatorzy. - Bedzie to pierwszy krok aby zaprezentować Impro jako wspaniałe uniwersalne, nowoczesne i przyjazne narzędzie dla nauczycieli i uczniów - dodaje Katarzyna Michalska.