powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. Teatr Muzyczny rozpoczął proekologiczny projekt

Karmniki dla ptaków, sadzenie roślin, hotel dla owadów, są w proekologicznym projekcie, którego realizację rozpoczął Teatr Muzyczny z Łodzi. Jak przekonuje jego dyrektorka Grażyna Posmykiewicz, głos artystów w sprawie zmian w podejściu do przyrody staje się donośniejszy.

- Łatwo popaść w przygnębienie z powodu postępujących zmian klimatycznych. Wierzymy jednak, że nie wystarczy mówić, trzeba działać, dlatego postanowiliśmy na miarę naszych możliwości wesprzeć wspólną walkę o środowisko. Zaczynamy od naszego najbliższego otoczenia - powiedziała Posmykiewicz.

Dodała, że jesienią sadzone są wrzosy, czyli jedne z najpopularniejszych roślin miododajnych, a wiosną dołączą do nich kolejne gatunki.

Wrzosy zostały posadzone w zielonym zakątku przy bocznym wejściu do budynku teatru. Z czasem obszar zielony ma się rozrastać i otoczyć teatr. Już teraz owady mogą zamieszkać na zimę w specjalnym hotelu, który stanął przy teatrze. Przygotowano także karmniki dla ptaków, by pomóc im przetrwać zimę.

W planach jest sadzenie drzew, prowadzenie zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, stworzenie własnych, praktycznych eko-gadżetów wykorzystując materiały recyclingowe, które pozostaną np. z budowy scenografii.

Posmykiewicz podkreśliła, że wszystkie działania w ramach projektu "Klimatyczny Muzyczny" konsultowane są z ogrodnikami i przyrodnikami.