powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kalisz. Jesienne wyjazdy kaliskich spektakli

W październiku dwa spektakle kaliskiego Teatru zagoszczą w innych częściach Polski - "Człowiek z Oklahomy" w reż. Cezarego Ibera zostanie zaprezentowany na XIX Festiwalu Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona" w Zabrzu, a nagradzany spektakl "7 minut" w reż. Adama Biernackiego na deskach Teatru Starego w Lublinie.

Co roku do udziału w zabrzańskim festiwalu zapraszane są najciekawsze polskie przedstawienia będące realizacjami polskich i zagranicznych sztuk napisanych po 1989 roku. Spektakle są prezentowane na scenie Teatru Nowego, jak również w obiektach postindustrialnych Zabrza. W tym roku pośród 15 zakwalifikowanych do konkursu spektakli znalazła się najświeższa premiera kaliskiego Teatru - "Człowiek z Oklahomy" Lukasa Lindera w reżyserii Cezarego Ibera.

"Nie możemy doczekać się wyjazdu na festiwal! Pochodzę z Zabrza, więc jestem bardzo podekscytowana. Razem z kaliskim zespołem aktorskim włożyłam całe serce w stworzenie tego spektaklu i cieszę się, że będziemy mogli pokazać go nowej widowni. Trzymajcie za nas kciuki!" - mówi aktorka Malwina Brych, wcielająca się w rolę Astrid.

Festiwal ma charakter konkursowy, a Jury (oraz równoległe Jury Młodych) decyduje o przyznaniu nagród w kilku kategoriach. Kaliski spektakl będzie można zobaczyć w środę 16 października na scenie Teatru Nowego w Zabrzu.

Dwa dni później, w piątek 18 października kaliscy aktorzy zagrają kameralne przedstawienie "7 minut" Davida Desoli w reż. Adama Biernackiego na scenie Teatru Starego w Lublinie. Po spektaklu spotkanie z twórcami poprowadzi krytyk teatralny Łukasz Drewniak. Spektakl zdobył sławę w kraju po sukcesie na poprzedniej edycji "Rzeczywistości przedstawionej" - z której wrócił z aż czterema nagrodami: aktorskimi dla Jakuba Łopatki i Macieja Grzybowskiego, nagrodą Jury Młodych i nagrodą publiczności oraz został ciepło przyjęty na innych wydarzeniach, m.in. podczas prestiżowej prezentacji na Warszawskich Spotkaniach Teatralnych.

"Człowiek z Oklahomy" bezpośrednio przed festiwalowymi zmaganiami zostanie zaprezentowany cztery razy na kaliskiej Dużej Scenie: 10,11,12 i 13 października. Bilety dostępne w kasie Teatru oraz online na www.teatr.kalisz.pl