powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wejherowo. Trwa nabór na XIV Ogólnopolski Przegląd Małych Form Teatralnych "Luterek"

Śmiechoterapia połączona z mądrą oceną świata? Pełna optymizmu atmosfera w połowie jesiennego i nieco smutnego listopada? To możliwe! "Śmiech na bis" to motto XIV Ogólnopolskiego Przeglądu Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka w Wejherowie.

OPMFT "Luterek" kultywuje wieloletnią tradycję spotkań teatralnych w Wejherowie, zapoczątkowanych przez prof. Adama Luterka. Forma wydarzenia umożliwia amatorskim zespołom teatralnym zaprezentowanie się przed szerszą publicznością oraz profesjonalnym jury. Przegląd obejmuje dwie kategorie: teatr jednego aktora oraz grupy teatralne. Uczestnicy to młodzież ucząca się od 16 do 22 roku życia. Poza odbywającym się konkursem organizujemy warsztaty teatralne oraz rozmowy z jurorami. Wydarzenie stanowi swoiste święto teatru, które jest o tyle cenne, iż angażuje do udziału młodych ludzi.

Cele Przeglądu pozostają niezmienne. Wciąż zachęcamy młodzież do poszukiwania wartościowych tekstów literackich i mierzenia się z materią teatralną. Popularyzujemy działania amatorskich zespołów teatralnych. Pozwalamy na zdobywanie i poszerzanie umiejętności gry aktorskiej.

Sprawdzona formuła przedsięwzięcia, możliwość zaprezentowania się szerokiemu gronu publiczności na profesjonalnej scenie oraz niepowtarzalny klimat przeglądu sprawiają, że Ogólnopolski Przegląd Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem amatorskich grup teatralnych i monodramistów z całej Polski.

Wydarzenie realizowane jest wraz z I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie, dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatu Wejherowskiego, Stowarzyszenia Absolwentów i Rady Rodziców I LO im. Króla Jana III Sobieskiego (fundatorzy nagród).

Data: 14 - 16 listopada 2019 roku

Miejsce: Scena Główna Filharmonii Kaszubskiej

Zgłoszenia przyjmowane są do 20 października.