powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Lublin. "Cynk (Zn)" Konfrontacjach Teatralnych

Zrealizowany na podstawie powieści Swietłany Aleksijewicz "Cynkowi chłopcy" i "Czarnobylska modlitwa" spektakl "Cynk (Zn)" zobaczymy 15 października w finale tegorocznego festiwalu.

-24. Konfrontacje Teatralne: zrealizowany na podstawie powieści Swietłany Aleksijewicz "Cynkowi chłopcy" i "Czarnobylska modlitwa". - oferta sprzedaży grupowej

"Cynk (Zn)" w wykonaniu Państwowego Teatru Młodzieżowego w Wilnie (Vilniaus Valstybinis Jaumino Teatras) we współpracy z Meno Fortas został oparty o fragmenty trzech powieści białoruskiej laureatki Literackiej Nagrody Nobla, Swietłany Aleksijewicz. Spektakl należy do nieczęstych w twórczości reżysera Eimuntasa Nekrošiusa adaptacji prozy. W jego wersji jest to nie tylko zapis końca sowieckiego świata, ale także medytacje nad rolą i jego postawą wobec rzeczywistości. Nie przypadkiem Swietłana Aleksijewicz pojawia się na scenie, jest postacią dramatu. Tytułowy "cynk" to element spajający w całość opowieści z Afganistanu z relacjami czarnobylskimi. Pierwiastek chemiczny niezbędny dla życia ludzkiego staje się w spektaklu Nekrošiusa nie tylko jakimś ubocznym produktem cywilizacyjnym, niechcianym odpryskiem kulturowym, ale przede wszystkim symbolem końca życia w czasie wojny i po apokalipsie.

"Cynk (Zn)"

Państwowy Teatr Młodzieżowy, Teatr Meno Fortas (Litwa)

15 października, godz. 18:00

Sala Operowa Centrum Spotkania Kultur

bilet grupowy: 30 zł (od 10 osób)

Rezerwacje, szczegóły: kasa@ck.lublin.pl, tel. 81 466 61 40