powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Opowiadanie Franza Kafki w technologii VR

Goethe-Institut w Warszawie zaprasza 11 października o godz. 18.00 na PRE-EVENT - Otwarcie instalacji VRwandlung/ VRtualna przemiana, adaptacji opowiadania Franza Kafki "Przemiana" w technologii VR oraz wykład/prezentację - "Za kulisami wirtualnej rzeczywistości".

Wirtualna rzeczywistość (VR) jako medium i forma wyrazu artystycznego staje się w wielu dziedzinach sztuki coraz ważniejsza. Także Goethe-Institut od kilku lat z powodzeniem wykorzystuje technologie wirtualnej rzeczywistości (VR) oraz rozszerzonej rzeczywistości (AR), a także eksperymentuje z nowymi możliwościami ich zastosowania.

Goście:

Goran Vulinovic, specjalista ds. wirtualnej rzeczywistości (VR) z Monachium, opowie o aktualnych i przyszłych projektach VR w Instytutach Goethego na całym świecie.

Mika Johnson, artysta pochodzący z Kalifornii, mieszkający w czeskiej Pradze, przybliży nam, jak przebiegała produkcja sekwencji filmowej do "VRtualnej przemiany", stworzonej w Czechach przez zespół start-upowy. Instalacji będzie można doświadczyć osobiście w bibliotece Goethe-Institut w Warszawie do 29 listopada 2019.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie oprawa muzyczna i kulinarna.

Muzyka: DJ Bumi

Z tłumaczeniem konsekutywnym. Wstęp wolny