powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Konferencja "Teatr w/dla Niepodległej" w Pałacu Szustra od środy

W środę w Pałacu Szustra rozpocznie się ogólnopolska konferencja środowiska twórców teatrów plenerowych i ulicznych. Po raz pierwszy w historii w jednym miejscu spotkają się przedstawiciele teatrów ulicznych i największych festiwali - poinformowała PAP pr manager Sylwia Razuwajew.

"Konferencja >>Teatr w/dla Niepodległej<< będzie wyjątkową okazją do spotkania w jednym miejscu artystów, producentów, krytyków, którzy wspólnie dokonają podsumowania, dotyczącego stanu obecnego i szans rozwoju działań teatru plenerowego, ulicznego i nowego cyrku w przestrzeni publicznej" - czytamy w przesłanej informacji.

Do udziału w dwudniowej konferencji zostali zaproszeni przedstawiciele teatrów ulicznych i największych festiwali teatralnych z całej Polski.

Podczas obrad podjęte zostaną trzy bloki tematyczne: sieciowanie twórców, wspieranie produkcji i eksploatacji, normy prawne.

"Celem konferencji jest integracja twórców teatrów plenerowych i ulicznych oraz >>nowego cyrku<<, wymiana wiedzy, doświadczeń, spostrzeżeń, pomysłów, kontaktów pomiędzy samymi artystami jak również dyrektorami artystycznymi festiwali teatralnych i organizatorami wydarzeń kulturalnych" - napisał jeden z organizatorów Dariusz Jarosiński.

Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Dokładny program i szczegółowe informacje na stronie: www.facebook.pl/UniaTeatrowUlicznych

Zadanie "Teatr w/dla Niepodległej" zostało przygotowane przez Stowarzyszenie Unia Teatrów Ulicznych i Organizatorów Wydarzeń Plenerowych w ramach programu konkursowego "Rozwój sektorów kreatywnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.