powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Poznań. Premiera "Cichej!" na Scenie Wspólnej

Już 11 października Centrum Sztuki Dziecka zaprasza na Scenę Wspólną na gościnny spektakl "Cicha!" w choreografii i reżyserii Pauliny Wycichowskiej i połączoną z nim wystawę "Żywije".

CICHA! jest interdyscyplinarnym projektem artystycznym, symboliczną podróżą przez życie kobiety od wczesnej młodości do śmierci, metaforycznie zaprezentowaną na scenie przez dwie artystki: choreografa, tancerkę, aktorkę teatru tańca - Paulinę Wycichowską i kompozytorkę, multiinstrumentalistkę i śpiewaczkę Malwinę Paszek.

Spektakl jest osadzony w kręgu inspiracji słowiańskich, zarówno w warstwie treści, jak i formy: ruchu tanecznego, muzyki, śpiewu, elementów scenografii, kostiumów i dekoracji. Jego kanwę stanowi poetycka refleksja nad kobiecością i jej atrybutami, nad poszukiwaniem wewnętrznej mądrości i dojrzałości, a także konfrontacja z przemijaniem oraz widmem starości i odchodzenia.

W ramach procesu twórczego odbyły się spotkania w kręgu kobiet z Polski, Ukrainy i Białorusi, co stworzyło możliwość wymiany międzykulturowej, wiedzy na temat rytuałów, pieśni, przyśpiewek, przypowieści, historii rodzinnych, bajd, klechd, podań i ich bohaterów, zwłaszcza bohaterek.

Spektaklowi towarzyszyć będzie niebiletowana wystawa fotograficzna "Żywije" z dokumentacji procesu jego powstawania autorstwa Katarzyny Majewskiej - artystki fotografa i kulturoznawczyni. Jej wernisaż odbędzie się na Scenie Wspólnej (ul. Brandstaettera 1/ul. Za Cytadelą) 11 października o godzinie 18.00.

***

Twórcy:

Reżyseria i choreografia: Paulina Wycichowska

Muzyka: Malwina Paszek

Występują: Paulina Wycichowska - ruch i taniec, Malwina Paszek - śpiew, akompaniament muzyczny

Reżyseria światła i kostiumy: Aleksandr Prowaliński

Dokumentacja fotograficzna: Katarzyna Majewska

Produkcja: Fundacja "Art-On"

Projekt współfinansowany przez Urząd Miasta Poznania

Czas trwania: 60 min.

Wiek uczestników: od 16 lat

Bilety na wydarzenie dostępne na stronie bilety24.pl