powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Katowice. Jubileusz 15-lecia Szkoły Aktorskiej Teatru Śląskiego

9 października odbędą się obchody Jubileuszu 15-lecia Szkoły Aktorskiej Teatru Śląskiego, a właściwie jej trzeciej odsłony, której założycielem jest Roman Michalski, aktor Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego w Katowicach.

Od tamtego czasu Szkoła znacznie ewoluowała, zmieniając nie tylko nazwę (dawniej: Studium Aktorskie przy Teatrze Śląskim). Zmieniali się studenci, pedagodzy, przedmioty, pomysły i rozwiązania. Jedno pozostało niezmienne - zamiłowanie do teatru i wieloaspektowy rozwój w tej dziedzinie. Obchody Jubileuszu będą więc pretekstem do podsumowania zachodzących zmian na przestrzeni lat. Jednakże przede wszystkim będzie to niezwykła okazja do spotkania pedagogów, absolwentów i obecnych studentów Szkoły, aby wspólnie uczcić ten moment i powspominać minione lata.

Wyjątkowym okolicznościom towarzyszyć będzie koncert piosenek Włodzimierza Wysockiego Pieśń sentymentalnego boksera w wykonaniu studentów i absolwentów Szkoły Aktorskiej Teatru Śląskiego, który otworzy obchody Jubileuszu o godzinie 18.00 na Dużej Scenie Teatru Śląskiego. Będzie to możliwość przeżycia wieczoru w klimacie charakterystycznej słowiańskiej, melancholijnej nuty nie tylko dla osób związanych ze Szkołą Aktorską, ale także dla sympatyków poezji Włodzimierza Wysockiego.

Po koncercie na Dużej Scenie kontynuowane będą uroczystości związane z 15-leciem Szkoły. Krótkie rozmowy z zaproszonymi na scenę absolwentami kolejnych roczników, przeplatające się z projekcjami filmów czy zdjęć z danego okresu, będą okazją dla gości do zaprezentowania się przed publicznością.

***

Koncert piosenek Włodzimierza Wysockiego "Pieśń sentymentalnego boksera"

Realizatorzy

Reżyseria: Marek Rachoń

Choreografia: Natalia Dinges

Aranżacje muzyczne, fortepian: Wojciech Sanocki

Kontrabas: Piotr Górka

Perkusja: Przemysław Smaczny

Scenografia i kostiumy: Aneta Marszałek, Iga Płachta

Występują studenci i absolwenci Szkoły Aktorskiej Teatru Śląskiego

Zaśpiewają:

Maria Baładżanow

Justyna Brożek

Justyna Dubiel

Arkadiusz Machel

Wioleta Malchar-Moś

Adrianna Noszczyk

Oliwia Spisak

Monika Szomko

Zatańczą:

Nicoletta Dragon

Justyna Dubiel

Magdalena Dymsza

Wiktoria Łuczak

Agata Nawrat

Kalina Piesik

Cecylia Wadas

Kamila Żymła