powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Lublin. Świat baśni i Teatr Andersena w centrum handlowym

We wszystkie październikowe soboty (5.10, 12.10, 19.10, 26.10) oraz w ostatnią niedzielę października (27.10) centrum Lublin Plaza zaprasza najmłodszych klientów wraz z rodzicami do świata baśni Hansa Christiana Andersena oraz odkrycia tajników sztuki teatralnej.

Teatr lalki i aktora

W tym roku lubelski Teatr im. Hansa Christiana Andersena obchodzi jubileusz 65-lecia działalności. Kontakt ze sztuką ma pozytywny wpływ na rozwój wyobraźni dziecka oraz myślenia abstrakcyjnego, jest również ważnym elementem rozwoju emocjonalnego oraz społecznego najmłodszych. Właśnie dlatego galeria Lublin Plaza zdecydowała się zaangażować w świętowanie kolejnej rocznicy istnienia tak ważnej dla lokalnej społeczności instytucji.

Z tej okazji Klienci centrum będą mogli odwiedzić animowaną wystawę prezentującą elementy scenografii, kostiumy oraz lalki ze spektakli. Wszystkie eksponaty wykonane zostały przez zespół specjalistów z teatralnych pracowni krawieckich, stolarskich i lalkarskich oraz pochodzą ze spektakli granych na deskach lubelskiego teatru. Dodatkowo tajniki świata teatru wyjaśni odwiedzającym oprowadzający po wystawie Pan Andersen, aktor wcielający się w duńskiego pisarza.

Z myślą o najmłodszych

Animacje lalek, warsztaty plastyczne i czytanie bajek - to tylko niektóre z atrakcji zaplanowanych z myślą o najmłodszych gościach centrum. W soboty 5, 12, 19 oraz w weekend 26-27 października, w godzinach 12:00-18:00, we wnętrzach Lublin Plaza na II piętrze (naprzeciwko Cinema City), zostanie wydzielonych 6 stref, w których dzieci oraz ich rodzice będą mogli "zajrzeć za kulisy" życia teatru.

W ramach akcji zaaranżowana zostanie m. in. specjalna przestrzeń do robienia zdjęć w kostiumach i maskach na tle teatralnej scenerii. W pozostałych strefach dzieci będą mogły wziąć udział w prowadzonych przez pedagog teatralną warsztatach z tworzenia lalek pacynek, dowiedzieć się jakie typy lalek wykorzystywane są na scenie oraz samodzielnie spróbować je ożywić. Najmłodsi będą mogli również posłuchać baśni Andersena czytanych przez jednego z aktorów.

Ponadto, w sobotę 5-go października, na parterze galerii będzie przechadzać się duża lalka Buki - znana ze spektaklu Muminki - w towarzystwie Panny Migotki lub Paszczaka.

Dodatkowo w ramach obchodów jubileuszu teatru w Lublin Plaza, w środy 9 i 23 października oraz w piątki 11 i 18 października, zostaną zorganizowane wycieczki dla grup dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, podczas których najmłodsi będą uczestniczyć w warsztatach plastycznych, a stworzone przez nich dzieła wezmą udział w konkursie.