powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Zielona Góra. "W labiryncie babiego lata" dla maluchów w Lubuskim

Spektakl dedykowany dzieciom w wieku od 1 roku do 5 lat wystawi 13 października Lubuski Teatr. "W labiryncie babiego lata" w reżyserii Leny Kowalskiej to interaktywny spektakl z pogranicza teatru przedmiotu i sensorycznej edukacji, wpisujący się w nurt teatru dla najmłodszych.

Wejdź w świat, gdzie gra wyznacza fabułę. Przez tę historię nie poprowadzi cię bohater ani autor. Tutaj powiodą Cię zmysły.

"W labiryncie babiego lata" w reżyserii Leny Kowalskiej to w pełni interaktywny spektakl z pogranicza teatru przedmiotu i sensorycznej edukacji, wpisujący się w nurt teatru dla najmłodszych, gdzie główne role grają dziecięce odczucia współistniejące i zintegrowane z bajkową scenografią.

Labiryntowa opowieść ukryta jest w przedmiotach, dźwiękach i obrazach, które dzięki sensualnej sile dziecięcych wrażeń, przemieniają się w najprzeróżniejsze historie, miejsca i postaci. Największe znaczenie ma tutaj działanie wyobraźni!

Przytul się do babiego lata, usłysz jesień, poczuj wiatr z gór i krople wody z pobliskiego strumienia. A może razem schowamy się pod chmurami i jednym dmuchnięciem zmienimy ich kolor? Co jest szare, a co białe? Co szumi, a co pachnie?

W "W labiryncie babiego lata" nie ma typowego podziału na widownię i scenę - wszystkie działania prowadzone są pośród dzieci i ich opiekunów, dzięki czemu najmłodsi mogą w nich czynnie uczestniczyć i bezpośrednio doświadczać każdego ze zmysłów. Głównym pomysłem i siłą napędową spektaklu jest tutaj wspólne działanie: wspieranie najmłodszych w odkrywaniu ich własnych możliwości, zainteresowań i obserwowaniu świata dookoła. To również bardzo łagodne, przyjazne wprowadzenie do świata teatru.