powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Toruń. Wkrótce XXVI MFTL "Spotkania"

W dniach 11-19 października w Teatrze Baj Pomorski w Toruniu odbędzie się XXVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek "Spotkania". Festiwal stanowić będzie okazję do eksploracji najciekawszych zjawisk z szeroko pojmowanego teatru formy.

Wśród artystów, którzy zawitają w tym roku do Torunia, znajdą się, m. in. Opolski Teatr Lalki i Aktora ze spektaklem Zorro, Teatr "Pinokio" z Łodzi wraz z grupą Coincidentia z przedstawieniem Don Kichot, Państwowy Teatr Lalki "Tęcza" ze Szwejkiem czy gwiazdka europejskiego lalkarstwa - Neville Tranter.

26. edycja MFTL "Spotkania" przyjęła edukację, proces poszerzania naszej świadomości jako wątek wiodący. Prezentowane podczas Festiwalu spektakle skłaniać będą do refleksji na temat kwestii niewiodących prymu w codziennym dyskursie. Wyjątkowo ciekawą propozycję stanowić będzie tu spektakl Teatru Animacji Nic, dzika mrówka, Adam i Ewa, który w ramach projektu "Zmysłowiska" pozwoli nam na doświadczenie świata z perspektywy osób niewidomych.

Tradycyjnie Festiwalowi towarzyszyć będą liczne warsztaty, dyskusje, głośne czytanie dramatu oraz Przegląd Teatrów Osób Niepełnosprawnych.

Oficjalne otwarcie "Spotkań", jak co roku, zwieńczy wielka parada bohaterów z "Bajowych" spektakli oraz widzów, którzy na chwilę staną się częścią świata baśni!

Więcej informacji o Festiwalu można znaleźć pod adresem:

http://bajpomorski.art.pl/repertuar,13,pl.html

oraz na fanpage'ach:

https://www.facebook.com/bajpomorski/

https://www.facebook.com/mftlspotkania/