powiększwersja do drukupoleć znajomemu

TVP. W poniedziałek premiera Teatru Telewizji "Oskar dla Emily"

Spektakl "Oskar dla Emily" w reż. Kingi Dębskiej to historia o wspólnym starzeniu się dwojga ludzi, połączonych tą samą pasją. Premiera w Teatrze Telewizji w poniedziałek o godz. 21 w TVP1.

Autorami sztuki są niemieccy dramatopisarze, Alexander Alexy i Folker Bohnet (także reżyser).

- Ta sztuka to pochwała miłości, wspólnego starzenia się i sceny, która staje się całym światem - napisał krytyk Juergen Hainke, a Gordon K. Strahl ocenił: - Emily i Henry budzą w nas tęsknotę za złotymi czasami kina, kiedy to wdzięk i osobowość były ważniejsze od efekciarstwa i tandety.

Sztuka "Oskar dla Emily" to historia o wspólnym starzeniu się dwojga ludzi połączonych tą samą pasją.

"Emily i Henry to para starych, niespełnionych aktorów, którzy zamiast mieszkać w Beverly Hills, żyją w Los Angeles. Jedyną radością jest dla nich syn Billy. Nie wiadomo tylko czy jest on nowojorskim lekarzem jak twierdzi Emily, czy adwokatem jak uważa Henry. Para szykuje się na uroczystość rozdania Oskarów, na których Emily ma nadzieję dostać nagrodę za całokształt twórczości" - napisano w zapowiedzi spektaklu.

"Tymczasem ich rzeczywistość to skromny domek na przedmieściu, w którym wcielają się z werwą w swoje ukochane role (te, które zbudowali lata temu, grając w >Romeo i Julii<)" - czytamy na stronie internetowej Teatru TVP.

"Henry i jego żona mają wdzięcznego widza. To Jeff, chłopak, który dowozi im jedzenie. Codziennie wysłuchuje historii o synu głównych bohaterów. Jak zareagują, gdy dowiedzą się, że miły pan z baru jest z nimi związany nie tylko dowozem posiłków?. Tymczasem zbliża się Wieczór Oskarów. On również przybierze nieoczekiwany obrót, a jego finałem będzie dźwięk syreny policyjnej" - napisano w zapowiedzi.

Autorem przekładu jest Jacek Kaduczak. Reżyseria i scenariusz telewizyjny - Kinga Dębska. Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński jr. Scenografię zaprojektowała Monika Sudół, a kostiumy - Magdalena Biedrzycka. Konsultacja muzyczna - Małgorzata Przedpełska-Bieniek.

Występują: Ewa Wiśniewska (Emily), Sławomir Orzechowski (Henry) i Mateusz Rusin (Jeff).

Premiera - 7 października o godz. 21 w TVP1.