powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Rozpoczyna się festiwal teatrów "Dziecinada"

Kilkanaście spektakli w wykonaniu teatrów z całego świata, warsztaty z klaunady prowadzone przez artystów z Japonii, a także zajęcia z pantomimy znalazły się w programie 7. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci Dziecinada, który w czwartek zaczyna się we Wrocławiu

Festiwal rozpocznie się pokazem spektaklu "Hamlet" Teatru Polskiego w Poznaniu. To przedstawienie powstało we współpracy z uczniami jednej z poznańskich szkół. Sztuka Szekspira jest tu konfrontowana ze spojrzeniem młodych ludzi. W czwartek będzie można zobaczyć również przedstawienie "VoicesNoisesStone - on this earth at home" niemieckiego Theater o.N. To spektakl muzyczny adresowany od najmłodszych widzów.

W programie tegorocznej "Dziecinady" dominują realizacje dzieł Szekspira. Młodzi widzowie będą mogli zobaczyć m.in. "Hamleta" przygotowanego przez The Pocket Oxford Theater Company.

W kolejnych dniach zostanie pokazana "Zaczarowana Góra" Państwowego Teatru Lalek z Kowna czy lalkowy spektakl poświęcony słowiańskim legendom - "Opowieści z Niepamięci" autorstwa Teatru Animacji w Poznaniu.

Organizatorzy festiwalu podkreślają, że jedną z idei imprezy jest pokazywanie spektakli w przestrzeniach "nieoczywistych". Dlatego też w tym roku festiwal zakończy się pokazem widowiska w Parku Grabiszyńskim. Widzowie obejrzą tam przedstawienie "Nuptial Ropes" Teatru circoPitanga ze Szwajcarii.

W ramach festiwalu odbędą się też warsztaty klaunady z japońskim teatrem Shoshinz, pantomimy z Teatrem Klinika Lalek i sztuki cyrkowej, które poprowadzi Circo mMtrioshka. Przygotowano też szereg zajęć edukacyjnych dla dzieci.

"Dziecinada" zakończy się w niedzielę.