powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Bezpłatne spektakle na Dziecinadzie w Arkadach

W sobotę na scenie w Arkadach Wrocławskich będzie można bezpłatnie zobaczyć jeden z hitów festiwalu - spektakl familijny "Dzień z życia Pani Czkawki" oraz premierę przedstawienia lalkowego "Brzydkie Kaczątko".

Odbywający się w dniach 3 - 6 października Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci "Dziecinada" to największe we Wrocławiu wydarzenie teatralne dla młodych widzów. Festiwal prezentuje program teatralny o uniwersalnym przekazie i wysokiej jakości artystycznej, otwarty na różne grupy wiekowe i dostosowany do wrażliwości młodych poszukiwaczy artystycznych wrażeń. "Dziecinadę" współtworzą teatry z całego świata, dzięki czemu widz ma możliwość obcowania i poznawania różnych kultur.

Tegorocznym hitem Festiwalu jest z pewnością spektakl "Dzień z życia Pani Czkawki", w wykonaniu jednej z najlepszych japońskich aktorek komediowych - Yanomi [na zdjęciu] z teatru Shoshinz. Bilety na to przedstawienie rozeszły się błyskawicznie, ale występ japońskiego teatru będzie można ponownie zobaczyć w sobotę, 5 października, w Arkadach Wrocławskich. Na scenie "Dziecinady" w centrum handlowym wystąpi też Fundacja - ależ Gustawie! z Poznania z premierowym pokazem spektaklu lalkowego "Brzydkie Kaczątko".

- Cieszymy się, że dzięki współpracy ze Strefą Kultury Wrocław, mieszkańcy będą mieli okazję zobaczyć te wspaniałe spektakle na scenie w naszym centrum handlowym. "Dziecinada" w Arkadach Wrocławskich to kolejne wydarzenie, którym udowadniamy, że czas spędzony w centrum handlowym z dziećmi może być niezwykle wartościowy - mówi Jagoda Najwer, Specjalista ds. Marketingu Arkad Wrocławskich.

"Dzień z życia Pani Czkawki" (50 min.) - 5 października, godz. 12:00, wstęp wolny

"Brzydkie Kaczątko" (45 min.) - 5 października, godz. 14:00, wstęp wolny

Scena "Dziecinady" w Arkadach Wrocławskich rozstawiona zostanie na poziomie 0. Pomiędzy spektaklami prowadzone będą animacje teatralne dla dzieci.

----

CH Arkady Wrocławskie zlokalizowane jest w ścisłym centrum Wrocławia. Na 3 poziomach Centrum znajduje się ponad 100 sklepów i punktów usługowych. Do dyspozycji klientów przygotowanych jest 1,1 tys. miejsc parkingowych. W Arkadach znajduje się też nowoczesne centrum rekreacyjne "Fitness Academy" oraz pierwsze we Wrocławiu OH Kino będące połączeniem najlepszych cech multipleksu z charakterystycznymi elementami dawnej kinematografii.