powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków. Zbliża się MyszyFest 2019

Od 10 do 12 października Teatr Barakah zaprasza na III edycję MyszyFest.

Noce Waniliowych Myszy (tytuł wziął się od wiersza Charlesa Bukowskiego, którego krytyczne i często ironiczne spojrzenie na społeczeństwo sobie cenimy) powstały w 2015 roku z potrzeby teatralno-kabaretowego komentarza do otaczającej nas rzeczywistości. Przez te lata projekt stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i obleganych wydarzeń w Krakowie. Łukasz Gazur pisał w "Dzienniku Polskim" w 2017 roku: "Wreszcie doczekaliśmy się własnego Pożaru w Burdelu i nie wahajmy się go używać!"

Noce Waniliowych Myszy to wybitni aktorzy z najlepszych krakowskich i polskich teatrów, to muzyka na żywo pisana przez Renatę Przemyk, to scenariusze młodych krakowskich scenarzystów, to w końcu niesamowite widowisko, na które niełatwo zdobyć bilety, ale gdy się je już zdobędzie, widza czeka wiele śmiechu, a przede wszystkim refleksji, bo na tym polega dobry kabaret, a takim jest projekt Teatru BARAKAH, który - wg Krzysztofa Orzechowskiego piszącego w "Dzienniku Teatralnym" - "nawiązuje do największych tradycji polskiego kabaretu z Zielonym Balonikiem i Piwnicą pod Baranami na czele".

Polityka i sztuka, kultura i ekonomia, magia i religia, tu wszystko się ze sobą łączy i interferuje, tworząc wybuchową mieszankę, która w ocenzurowanym świecie pozwala na pokrzepiający oddech. Po ostatnim odcinku Andrzej Czapliński napisał: "Barakah i jego Noce... to dzisiaj jedyny tak mocny kabaret polityczny () w Polsce".

To już trzecia edycja MYSZYFEST. Tym razem pokażemy:

10 października 2019 o 21:00 - QUO VADIS Magiczny Prodiżu?

Kiedy coraz to nowe troski wkraczają na skronie przywódcy narodu, w jego umyśle zaczynają pojawiać się kolejne pytania - Którą drogą prowadzić swój lud? Co zrobić, by obywatele odzyskali wiarę? Jak rozegrać zbliżającą się wielką polityczną batalię? I oczywiście: QUO VADIS Magiczny Prodiżu? W najnowszym odcinku Nocy Waniliowych Myszy pojawia się Dżin spełniający życzenia współczesnych mężów stanu i przenoszący nas i ich do PRL-owskiej przeszłości, gdzie bryluje Maryla Narodowicz, grozi Czerwony Generał i wraca zamknięty od lat w Magicznym Prodiżu estradowy duch szalonych lat osiemdziesiątych łudząco podobny do... Andrzeja Zauchy. Czy bohaterowie z Wiejskiej poradzą sobie z tym pomieszaniem epok? Czy naczelny polityk zaspokoi swoje ambicje i okaże się wodzem, którego - choć na niego nie zasługujemy - to potrzebujemy? To wszystko w 12 odcinku!

autorzy: Amadou Guindo, Grzegorz Like

reżyseria: Ana Nowicka

muzyka: Renata Przemyk

scenografia i kostiumy: Monika Kufel

choreografia: Katarzyna Kleszcz

obsada: Monika Kufel, Ana Nowicka, Krzysztof Bochenek, Szymon Grzybek, Rafał Kozok, Bartłomiej Kwiatkowski, Paweł Plewa, Paweł Wolsztyński

muzycy: Mikołaj Franczak, Karol Masternak, Filip Nowakowski

Data premiery: 27 V 2019

11 października 2019 o 21:00 - ELEMENTARZ POLSKIEGO PATRIOTY

Patriotyzm. Słowo, bez którego w ostatnim czasie nie może obyć się żadna polityczna dysputa. Wylewa się na nas z ekranowych telewizorów i sączy z radiowych głośników. Każdy, niemal jak w słynnej scenie z "Dnia świra", stara się zawłaszczyć w całości jego znaczenie i pozbawić innych prawa do jego używania. Czym więc tak naprawdę jest prawdziwy patriotyzm i kogo można prawdziwym patriotą nazwać? Nad tym właśnie dumamy w jubileuszowym odcinku. Przedstawimy Wam 10. przykazań prawdziwego patrioty i wyjaśnimy sobie wszelkie wątpliwości. A zrobimy to oczywiście w naszym stylu - z komediowym zacięciem, fabularnym rozmachem i pełną energii muzyką na żywo.

autorzy: Dawid Barański, Amadou Guindo, Grzegorz Like

reżyseria: Ana Nowicka

muzyka: Renata Przemyk

scenografia i kostiumy: Monika Kufel

aranżacje muzyczne: Bartosz Buława

multimedia: Magdalena Łyko, Jakub Ziółkowski

obsada: Lidia Bogaczówna, Monika Kufel, Krzysztof Bochenek, Bartosz Buława / Łukasz Szczepanowski, Bartłomiej Kwiatkowski, Dominik Stroka, Marcel Wiercichowski

muzycy: Mikołaj Franczak, Karol Masternak, Filip Nowakowski

Data premiery: 26 III 2018

12 października 2019 o 21:00 - BLACK SZCZYT

Co się stanie, gdy do jednego nawiedzonego zamczyska wpuścimy trzech przywódców narodowych mocarstw? Stanie się jedenasty odcinek Nocy Waniliowych Myszy, który przybiera formę komicznego horror show i w którym bardziej niż widzowie bać się będą bohaterowie. A w rolach głównych wystąpi sama śmietanka: Trump, Putin, Kim Dzong Un i inni nieświadomi zagrożenia, jakie na nich czyha, goście czarnego szczytu, który odbyć ma się na Wawelu! Czy polskiemu rządowi uda się pogodzić zwaśnione mocarstwa? Czy unikniemy nuklearnej apokalipsy? Wszystko w rękach pewnego byłego Ministra Obrony Narodowej "Black Szczyt", jak przystało na horror klasy C, zbiera żniwo tak srogie, że aż strach się bać! To także historia o polityce najwyższego formatu, o głowach mocarstw i ich bolączkach, a także o zakulisowych rozgrywkach, w których uczestniczą tylko wtajemniczeni. A może i... duchy?

autorzy: Amadou Guindo, Grzegorz Like

reżyseria: Ana Nowicka

muzyka: Renata Przemyk

scenografia i kostiumy: Monika Kufel

choreografia: Katarzyna Kleszcz

multimedia:

obsada: Lidia Bogaczówna, Monika Kufel, Krzysztof Bochenek, Bartłomiej Kwiatkowski, Jan Mancewicz, Paweł Plewa, Maciej Sajur, Paweł Wolsztyński

muzycy: Mikołaj Franczak, Karol Masternak, Filip Nowakowski

Data premiery: 15 XII 2018

***

BILETY: 60 zł [normalne] / 40 zł [ulgowe]

KARNETY: 150 zł [normalne] / 100 zł [ulgowe]

Zakup:

- w kasie Teatru Barakah przy Paulińskiej 28: pn.-pt. w godz. 10:00-17:00

- http://teatrbarakah.com/barakah-wp/bilety/

- przed spektaklem (jeśli są jeszcze wolne miejsca)

Rezerwacja:

- rezerwacje@teatrbarakah.com

- 12 397 80 47