powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Konferencja "Teatr w/dla Niepodległej"

9 października rozpocznie się dwudniowa, ogólnopolska konferencja środowiska twórców teatrów plenerowych i ulicznych. Po raz pierwszy w historii w jednym miejscu spotkają się przedstawiciele teatrów ulicznych i największych festiwali teatralnych. Wydarzenie odbędzie się w Pałacu Szustra w Warszawie. Jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Konferencja "Teatr w/dla Niepodległej" będzie wyjątkową okazją do spotkania w jednym miejscu artystów, producentów, krytyków, którzy wspólnie dokonają podsumowania, dotyczącego stanu obecnego i szans rozwoju działań teatru plenerowego, ulicznego i nowego cyrku w przestrzeni publicznej. Do udziału w konferencji "Teatr w/dla Niepodległej" zostali zaproszeni przedstawiciele teatrów ulicznych i największych festiwali teatralnych z całej Polski.

Podczas konferencji podjęte zostaną trzy tematy: sieciowanie, wspieranie produkcji i eksploatacji, normy prawne:

- Sieciowanie. Mocne i słabe strony. Szanse i zagrożenia.

- Wolność wypowiedzi a wolność w sztuce. Wolność twórcy, wolność widza. Prawa i ograniczenia

- Działania Strategiczne. Co dalej? Udział w zespołach konkursowych? Delegowanie przedstawicieli? Profilowanie sposobów wsparcia dla twórców? dla organizatorów?

- Celem konferencji jest integracja twórców teatrów plenerowych i ulicznych oraz "nowego" cyrku", wymiana wiedzy, doświadczeń, spostrzeżeń, pomysłów, kontaktów pomiędzy samymi artystami jak również dyrektorami artystycznymi festiwali teatralnych i organizatorami wydarzeń kulturalnych - opowiada Dariusz Jarosiński, jeden z organizatorów.

Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Dokładny program i szczegółowe informacje na stronie: www.facebook.pl/UniaTeatrowUlicznych

Miejsce: Pałac Szustra w Warszawie, ul. Morskie Oko 2.

Zapisy na konferencję: sztukaulicy@tlen.pl

Zadanie "Teatr w/dla Niepodległej" realizowane przez Stowarzyszenie Unia Teatrów Ulicznych i Organizatorów Wydarzeń Plenerowych w ramach programu konkursowego Rozwój sektorów kreatywnych MKiDN.