powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Nagroda na Festiwalu w Montrealu dla HOTELOKO

Spektakl "Absolutely Fabulous Dancers" otrzymał nagrodę "Coup de Coeur du Jury" na Festivalu Quartiers Danses w Kanadzie.

Kolektyw HOTELOKO movement makers został zaproszony na festiwal tańca współczesnego: Festival Quartiers Danses w Kanadzie, który odbył się w Montrealu w dniach 6-15 września. Podczas 17 edycji zaprezentowano 38 spektakli i performansów, w tym 12 w przestrzeni publicznej, z Kanady, Szwajcarii, Francji, Danii, USA, Brazylii i Polski. Kolektyw HOTELOKO przedstawił spektakl "Absolutely Fabulous Dancers" w koncepcji i choreografii Magdaleny Przybysz, w reżyserii Agaty Życzkowskiej, w wykonaniu Magdaleny Przybysz, Mirosława Woźniaka i Agaty Życzkowskiej. W spektaklu tym aktorka, tancerz i choreografka wspólnie przyglądają się swoim korzeniom i historii, podejmują temat edukacji i tożsamości, zastanawiają się, co dodaje im skrzydeł, a co je podcina. To wszystko w rytmach muzyki lat 80., folku i muzyki klasycznej. Trio Absolutely Fabulous Dancers odpowiedzi i inspiracji szuka w przeszłości, historii Polski, w ruchu codziennym, pamięci ciała i narzędziach performatywnych. W ten sposób artyści z HOTELOKO movement makers zbudowali swój niepowtarzalny i absurdalny styl taneczny, który został zauważony w Kanadzie, na festiwalu w Montrealu. Spektakl otrzymał nagrodę "Coup de Coeur du Jury", w skład którego weszło siedem osób z Kanady i Francji:

Rafik Hubert Sabbagh, dyrektor Festivalu Quartiers Danses

Thierry Gourmelen, dyrektor Choreographic Gallery i Festiwalu Mixité Festival

Andrea Pena, choreografka

Bernard Dubreuil, dyrektor Patin Libre

Mario Arsenault, artysta wizualny

Nathalie Berndsen, pedagożka, nauczycielka dramy

Kolektyw HOTELOKO działa pod skrzydłami Fundacji Rozwoju Teatru 'NOWA FALA' i jest jedną z organizacji działających w ramach projektu Centrum Sztuki Tańca w Warszawie. Spektakl w Montrealu został zaprezentowany dzięki wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza i współfinansowaniu m.st. Warszawy oraz dzięki partnerom spektaklu: Mazowiecki Instytut Kultury i PROM Kultury Saska Kępa.

"See me beautiful

Look for the best in me

It's what I really am

And all I want to be

It may take some time

It may be hard to find

But see me beautiful"

/piosenka Marshalla Rosenberga/