powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Casting do musicalu "Kapitan Żbik i żółty saturator"

Teatr Syrena w Warszawie ogłasza casting do musicalu "Kapitan Żbik i żółty saturator", którego premiera odbędzie się na scenie Teatru Syrena 29 lutego 2020 roku.

Realizatorzy:

Scenariusz, teksty piosenek i reżyseria: Wojciech Kościelniak

Muzyka: Mariusz Obijalski

Kierownictwo muzyczne: Tomasz Filipczak

Choreografia i ruch sceniczny: Ewelina Adamska-Porczyk

Współpraca choreograficzna: Krzysztof Tyszko

Scenografia i kostiumy: Anna Chadaj

Reżyseria światła: Tadeusz Trylski

Poszukujemy kandydatów do następujących ról:

Kapitan Żbik

Porucznik Ola

Manfred Steif

Kasia

Kuba

Danuta

Wilhelm

Barbara

Marzena

Ryszard

oraz TANCERZY

Kandydaci do ról proszeni są o przygotowanie dowolnie wybranej piosenki w języku polskim, w stylistyce lat 70. (prosimy o dostarczenie podkładu na PENDRIVE) oraz wskazanych poniżej tekstów.

Opisy postaci i teksty do przygotowania:

Kapitan Żbik - wiek 25-40; opanowany, przystojny, męski, typ Jamesa Bonda

Tekst do przygotowania:

ŻBIK: Niedobrze. Znaleźliśmy dziwne mikrofilmy wszyte w rondo jego kapelusza. Pomieszczenia, przejścia i opisy zabezpieczeń wskazują, że interesuje się zjazdem Komitetu Centralnego PZPR. To nie koniec - nasz monachijski łącznik ostrzega, że Steif może dysponować jakąś nową, tajną i co gorsze - niewykrywalną bronią neurochemiczną o kryptonimie X.

*

Porucznik Ola - wiek 22-30; ładna, kobieca, żarliwa w uczuciach, fachowa milicjantka, nieźle tańczy

Tekst do przygotowania:

OLA: Manfred Steif - lat 36 - naukowiec - chemik - biolog. Jego ojciec był bliskim i wiernym doradcą Franza Kutschery - hitlerowskiego kata Warszawy. Steif obsesyjnie, niemal irracjonalnie i patologicznie nienawidzi Socjalistycznej Polski - obwinia nas za śmierć rodzica, który okrążony przez Polskie Wojsko popełnił samobójstwo. Oficjalnie RFN się go wypiera, ale po cichu posługuje się nim do własnych celów...

*

Manfred Steif - wiek 25-40, zachodni szpieg, dynamiczny czarny charakter, typ niemiecki, sztampowo faszystowski

Tekst do przygotowania:

STEIF: Nie macie prawa - poskarżę się w ambasadzie. Co przejąłem?!... Nic nie przejąłem i nie wiem nic o żadnej przesyłce. Jestem reżyserem filmu popularno-naukowego o wyjątkowych wartościach odżywczych polskiego mleka i żądam godnego traktowania.

*

Kasia - wiek 18-30; ekspedientka saturatora, ładna, prostolinijna, sympatyczna, wygadana, bezczelna, wesoła

Tekst do przygotowania:

KASIA: Halo, centrala?... Pani Tolu... Soków zabrakło... Halo? Malinowego jest jedna trzecia, ale żółty prawie się skończył... (automat przerywa połączenie) Halo... Halo... Szlag!... (wybiera ponownie numer) Halo, centrala? To jeszcze raz ja, Kasia, telefon połyka monety, więc może ktoś dowiezie te soki?... No, zapomniałam - po prostu, myślałam, że wystarczy... Skąd miałam wiedzieć, że upał?... (automat przerywa połączenie) Halooo!... Co za... Spokój... (wybiera ponownie numer) To znowu ja - chcia... ... Ale jak mam sama przyjechać - nie zostawię wózka bez opieki... Wiadomo!... Nie, nie mam kogo wysłać!... To jak dowiezie ktoś, czy nie? Halo! (automat przerywa połączenie) Nie - wie - rzę!

*

Kuba - wiek 22-35; kierowca taksówki, pasjonat, sympatyczny oszołom, trochę pozer

Tekst do przygotowania:

KUBA: (kupuje napój) No proszę - czy nie zauważyła pani jak żółty saturator de facto znakomicie komponuje się z karminową "Warszawianką"?... Wyczaruj w ten skwar, aniele kanister wysokooktanowej... 13 na sto a do setki pół minuty. Siedemdziesiąt koni pod maską - z malinowym - maksymalnie 135 kilometrów na godzinę. Silnik górnozaworowy, pojemność skokowa 2120 cm3, cztery cylindry w rzędzie, rozrusznik elektromagnetyczny, skrzynia biegów trzybiegowa, fastback, napęd tylny, Kiedy kończysz?

*

Danuta - wiek 25-40; żona generała, modna, wrażliwa, ofiara przemocy domowej.

Tekst do przygotowania:

DANUTA: Herakles, wysoki sądzie, lubił przylać. Już jako syn Zeusa był jednocześnie popularny i bezkarny. Moim zdaniem przede wszystkim winny jest Zeus, bo chcąc, zapewnić mu nieśmiertelność położył go przy śpiącej Herze. Chłopiec ssał mleko bogini, a z kropel, które spadły w niebo powstała Huta Katowice, zaś z kropel spadłych na ziemię Dworzec Centralny w Warszawie.

*

Wilhelm - wiek 30-40, były bokser, emanuje siłą fizyczną, mroczny ale jednocześnie dziecięco wrażliwy

Tekst do przygotowania:

WILHELM: Pan sobie idzie od Pani. Teraz, pacanie. Odejdź lodziarzu. A ty w ogóle co się tak patrzysz? (łapie go za fraki) Gumy balonowej Donald Bubble Gum produkcji holenderskiej nie widziałeś jak ją sobie żuję teraz?! No i koszulka się rozdarła - mówiłem? Czemu mnie wkurzasz?! Ja sobie tu stałem i żułem Donald Bubble Gum produkcji holenderskiej a ty musiałeś zaczepiać panią!

*

Barbara - wiek 30-40 drużynowa HSPS - inteligentka, oczytana, buntownicza

Tekst do przygotowania:

BARBARA: Towarzysze. Miałam sen!... Czym jest wasze życie? No, czym?! My, zwierzęta żyjemy w nędzy, pracujemy ponad siły i zbyt młodo umieramy. Ludzie dają nam tylko tyle żarcia, byśmy nie zdechli z głodu, a ci spośród nas, którzy się do tego nadają, muszą codziennie pracować do upadłego. Gdy się starzejemy i przestajemy być potrzebni to się nas zabija. W Anglii nie znajdziecie ani jednego szczęśliwego zwierzęcia, bo tutaj wolnych zwierząt po prostu nie ma!

*

Marzena - wiek 18-30; imprezowiczka, modnie ubrana, kocha taneczne imprezy-domówki, sex zabawę i życie

Tekst do przygotowania:

MARZENA: Ale gorąco... Z malinowym... Aha - w spożywczym kupiłam pomarańcze... Za rogiem... Jeszcze pani zdąży... A że kolejkę zajęłam - bo radiomagnetofony mają mają być w Warsie - więc idę... Grundigi! Sporo ludzi, ale mówią, że wystarczy... Wkłada tam pani taką - o - kasetę i gra. Może sobie pani nagrać co pani zechce... Taka miniaturyzacja...

*

Ryszard - wiek 40-50; partyjniak, niesympatyczny, śliski, karierowicz, krętacz

Tekst do przygotowania:

RYSZARD: (zaczepia Steif'a na ulicy) A ja tak się przyglądam i myślę sobie: O, kolego Bochenek idzie ważna figura i to - proszę mnie poprawić - z Berlina albo Wiednia - o, ja umiem docenić dobry krój garnituru, a dolarów pan nie ma, przypadkiem? Ja mam dojścia i mogę w niejednym... A może jakiś towar na zbyciu... Elektronika, ciuchy?...

***

Data i miejsce castingu:

Castingi odbędą się w dniach:

13 października (niedziela), od godz. 12.00

14 października (poniedziałek), od godz. 10.00

w siedzibie Teatru Syrena przy ulicy Litewskiej 3 w Warszawie.

Zgłoszenia:

Zgłoszenia z adnotacją dot. preferowanej roli prosimy wysyłać drogą e-mailową na adres: casting@teatrsyrena.pl najpóźniej do dnia 7 października br.

Do zgłoszenia prosimy dołączyć CV artystyczne ze zdjęciem (prosimy wysyłać pliki PDF lub DOC wraz z zawartym w CV zdjęciem; prosimy nie wysyłać zdjęć jako osobnych plików jpg). Na CV powinna być umieszczona klauzula:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Teatr Syrena w celu przeprowadzenia rekrutacji.

Prosimy o zabranie ze sobą na przesłuchanie wypełnionego i wydrukowanego kwestionariusza osobowego (patrz link poniżej).

Prosimy o przygotowanie strojów do ćwiczeń - casting będzie obejmował również sprawność ruchową i taneczną.

Jury castingu: Wojciech Kościelniak, Ewelina Adamska - Porczyk, Mariusz Obijalski, Jacek Mikołajczyk, Tomasz Filipczak.

Po wysłaniu zgłoszenia kandydat otrzyma informację zwrotną dotyczącą szczegółów castingu.

Teatr nie zwraca kosztów dojazdu na casting oraz noclegu.

Teatr zastrzega sobie prawo do wstępnej selekcji zgłoszeń i kontaktu jedynie z wybranymi osobami.

Przewidywany start prób 19 listopada 2019r. Przerwa w próbach 22.12 - 6.01.