powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków. "Biało-Czerwona" - widowisko Teatru KTO na Rynku

Teatr KTO zaprasza na realizowane z epickim rozmachem przedstawienie pt. "Biało-Czerowna", które odbędzie się 4-ego października o godz. 18.00 na Rynku Głównym w Krakowie.

Do tego multimedialne widowisko plenerowego, w reżyserii Jerzego Zonia, choreografię przygotował Jerzy Staniek, a scenariusz opracowali wspólnie - Jerzy Zoń i Bronisław Maj. Spektakl w którym "wątek niepodległościowy" eksponowany jest poprzez kontekst teatralny (przywołanie motywów, fragmentów przedstawień teatralnych i kabaretowych, cytatów muzycznych...). "Okolicznościowy koturn" złamany jest "radosnym" charakterem przedstawienia, nie pozbawionym poezji, zadumy i melancholii.

W spektaklu bierze udział około 60 wykonawców (aktorzy, wokaliści, muzycy, statyści, tancerze, grupy rekonstrukcyjne). Utwory muzyczne, pieśni, songi i piosenki związane tematycznie ze Stuleciem Niepodległości Polski wykonywane są w oryginalnych i współczesnych aranżacjach. Najpiękniejsze polskie wiersze są czytane i recytowane przez najlepszych aktorów. Wystąpią m.in. Anna Polony, Dorota Segda, Ewa Kaim, Krzysztof Jasiński, Olgierd Łukaszewicz, Jerzy Trela, Radosław Krzyżowski, Adam Nawojczyk, Franciszek Muła.

Widowisko powstało w 2018 roku z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Premiera odbyła się 16 czerwca 2018 roku w Rynku Głównym w Krakowie, w ramach 12. Nocy Teatrów.

Wstęp na widowisko jest bezpłatny.