powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Poznań. W Animacji ruszają "Uczty szyderców"

Teatr Animacji i Klub Szyderców Bis zapraszają na nowy cykl "Uczty Szyderców". Pierwsza premiera cyklu pt. "Uczta 1. - Dopiero budujemy" - 10 października.

Szanowni Państwo! Z wielką ekscytacją pragniemy poinformować, że już w październiku w naszym Teatrze wydarzy się rzecz całkiem zwykła, a co za tym idzie do znudzenia przewidywalna. Bo cóż niezwykłego jest w tym, iż po osiemdziesięcioczteroletniej przerwie powraca słynna kawiarnia "Pod kaktusem" ze swoim programem, w którym NIE zobaczymy tancerek z piórami, królików z kapelusza, mężczyzn przebranych za kobiety opowiadających nieświeże jak tłuszcz z frytkownicy w nadmorskim kurorcie dowcipy? Jesteśmy niemal pewni, że nikt nikogo nie będzie niczym tłukł po głowie, ponadto bez wątpienia NIE usłyszymy żartów opowiedzianych z udawaną wadą wymowy, przez aktorów w strojach reprezentujących Sebę, Janusza, Brajanka czy innych znanych Polaków.

Co zatem się wydarzy? Wszystko to, czego możecie się Państwo spodziewać po kawiarni, która przeniosła się z 1935 roku z Placu Wolności (wówczas Placu Wolności) do współczesnych (choć oczywiście starszych niż 1935 rok...) wnętrz Teatru Animacji. Czy tak historyczne miejsce jest w stanie ponownie Was uwieść i oczarować? Czy uda nam się odtworzyć tamten przedwojenny sznyt, elegancko podane, lekkostrawne i wykwintne szyderstwa podlane dobrą muzyką i literaturą? Wydaje nam się, że nie. Zresztą przekonajcie się Państwo sami!

"Uczty Szyderców" to nowy cykl Teatru Animacji, realizowany wspólnie z kabaretem Klub Szyderców Bis, czyli ideowym spadkobiercą artystów, którzy bawili Poznań w latach trzydziestych ubiegłego stulecia. Każda z Uczt to swoista jednorazowa premiera, ponieważ za każdym razem przygotujemy dla Państwa nowe utwory. Na scenie nie zabraknie wielu form sztuki scenicznej - będzie piosenka, monolog, scenka, improwizacja, a nawet rysunek satyryczny. Nie zabraknie naszych lalek, które spróbują odnaleźć się w całkiem nowych kreacjach. Wszystko to w towarzystwie zespołu muzycznego.

Mądrego to dobrze posłuchać,

choć na mądrych dzisiaj posucha.

Mądrości to dziś na lekarstwo,

stąd ta poezja, muzyka, malarstwo...

wiek: od 16 lat

Reżyseria: Przemek Mazurek, Malina Prześluga oraz Zespół

Teksty: Przemek Mazurek, Malina Prześluga, Bartłomiej Brede, Krzysztof Brede, Grzegorz Tomczak, Jerzy Gerżabek, Gwidon Miklaszewski, Jan Sztaudynger

Kompozycje: Przemek Mazurek, Piotr Klimek, Jerzy Gerżabek

Występują:

Julianna Dorosz,

Aleksandra Leszczyńska,

Krzysztof Dutkiewicz,

Piotr Grabowski,

Igor Fijałkowski,

Igor Fijałkowski,

Krzysztof Dziuba,

Przemysław Mazurek,

Bartłomiej Brede,

Grzegorz Myćka,

Lech Nawrocki

oraz zespół muzyczny w składzie:

Michał Ruksza (piano),

Szymon Żurowski (skrzypce),

Paweł Głowacki (gitara basowa)

Bilety w cenie 45 zł i 70 zł (bilet vip) dostępne w kasie Teatru Animacji oraz na stronie bilety24.pl