powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Bielsk Podlaski. Nadchodzi festiwal sztuk komediowych "Decha"

Lada moment, bo już 4 października startuje VI Ogólnopolski Festiwal Sztuk Komediowych Teatrów Amatorskich DECHA w Bielsku Podlaskim. Podlaskie święto komedii potrwa przez trzy dni.

VI Decha - co szykują organizatorzy najśmieszniejszego festiwalu komediowego na Podlasiu?

Jakie atrakcje i najważniejsze - jakie zespoły teatralne - zaprosili w tym roku organizatorzy wydarzenia, tj. Stowarzyszenie Kreatywny Bielsk Podlaski i Teatr The M.A.S.K.?

- Jak co roku, również i podczas tegorocznej edycji Dechy, będzie można obejrzeć mnóstwo dobrych spektakli - zapewnia Monika Gliwa, Koordynatorka Festiwalu. - Przyjeżdżają do nas znane już bielskiej publiczności zespoły, takie jak Teatr Persyflaż z Lublina czy Kompania Teatralna Mamro z Warszawy, ale pojawi się też dużo tzw. "nowych twarzy".

W tym roku do konkursu zakwalifikowało się 10 zespołów z całej Polski. Powalczą one o statuetki w kategoriach: "Najlepszy Aktor", "Najlepsza Aktorka", "Najlepszy Spektakl" i "Najlepszy Reżyser". Organizatorzy przewidują także nagrody specjalne.

- Aktorami są nie tylko młodzi - dzieci, uczniowie czy studenci, ale także ludzie pracujący i seniorzy. Staramy się nie ograniczać twórców, a już na pewno nie chcemy nikogo dyskryminować ze względu na wiek. Naszym jedynym warunkiem jest gatunek: na "Desze" oglądamy komedie - stawia sprawę jasno Mateusz Sacharzewski, Dyrektor Artystyczny Festiwalu.

Stali bywalcy "Dechy" dobrze wiedzą, że festiwal to nie tylko spektakle konkursowe, ale także wiele wydarzeń towarzyszących.

- W tamtym roku naszym gościem specjalnym był Teatr Vis a Vis z Krakowa. Ich niedzielny pokaz był otwarty dla widzów z całego miasta. W tym roku również zaprosiliśmy do nas znakomitych twórców z Polski - zapraszamy na pokaz spektaklu Teatru Terminus A Quo z Nowej Soli oraz na "Księżniczki na opak wywróconej", czyli spektakl gospodarzy. Szczegółami podzielimy się już lada chwila na naszym fanpejdżu na Facebooku - zapowiada Monika Gliwa.

Wszystkie bieżące informacje na temat festiwalu można znaleźć na stronie Festiwalu w portalu Facebook - "Decha - Festiwal Teatrów Amatorskich" oraz "Kreatywny Bielsk Podlaski".

Wstęp na spektakle: symboliczna cegiełka na rzecz działalności Stowarzyszenia Kreatywny Bielsk Podlaski i Teatru The M.A.S.K.

Zapraszamy!