powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Spotkanie autorskie w Nowym Teatrze

W ramach cyklu Goście Nowego Teatru 7 października o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie z pisarzem Davidem Vannem, które poprowadzi Anita Musioł.

To pierwsza odsłona cyklu tej jesieni - podczas tych wydarzeń prezentujemy nurty współczesnej sztuki, poszukujemy jej najciekawszych twórców i najbardziej ekscytujących wytworów.

David Vann urodził się w 1966 roku na Adak, jednej z Wysp Aleuckich na Alasce. Jest autorem opowiadań i kilku powieści, wydanych dotąd w ponad dwudziestu językach, i laureatem czternastu nagród literackich.

Przez prawie dziesięć lat David pisał swoją pierwszą powieść "Legenda o samobójstwie". Na początku żadne wydawnictwo nie zainteresowało się tą trudną opowieścią o relacji ojca z synem - autor szukał wydawcy przez kolejnych dziesięć lat, w tym czasie zarabiając na życie między innymi budowaniem łodzi i żeglowaniem po wodach Alaski. Dopiero gdy Vann miał 42 lata, "Legenda o samobójstwie" wreszcie została wydana i od razu odniosła sukces zarówno w USA, jak i na wielu innych rynkach zagranicznych.

W Polsce David Vann gościł już dwukrotnie. Tym razem spotkamy się z autorem żeby porozmawiać o drugiej książce "Brud", która ukazuje się po polsku nakładem Wydawnictwa Pauza w tłumaczeniu Dobromiły Jankowskiej. Spotkanie poprowadzi wydawczyni Anita Musioł.

***

"Brud" autorstwa Davida Vanna

Spotkanie autorskie poprowadzi wydawczyni Anita Musioł

7 października, godz. 18.30, Foyer Nowego Teatru