Słupsk. Warsztat "Szczęśliwy Senior"

O tym, jak pielęgnować wspomnienia i jakie korzyści z tego wynikają, dowiedzą się uczestnicy warsztatu organizowanego w środę przez "Gazetę Wyborczą Trójmiasto" oraz Samorząd Województwa Pomorskiego w Słupsku.

«Poprzez wydarzenie chcemy pokazać, że życie współczesnego seniora nie musi być smutne, szare, pozbawione kolorów i radości.

Naszym celem jest zbudowanie świadomości wśród osób 55+, że zmiana sposobu myślenia może poprawić kondycję zdrowotną. Zaprezentujemy przybyłym gościom, jak ważne jest dbanie o własne wnętrze, szczególnie u osób starszych. Wykażemy, że dobre i pozytywne nastawienie to połowa sukcesu w drodze do bycia zdrowym i aktywnym seniorem.

Jak pielęgnować wspomnienia?

Warsztat poprowadzi dziennikarka "Wysokich Obcasów", a także coacherka i trenerka Aga Kozak. Zajęcia będą dotyczyć szczęścia.

Zdaniem trenerki, jesteśmy szczęśliwsi, jeśli pielęgnujemy wspomnienia. Powinniśmy znajdować czas na to, żeby je odświeżyć, spisać oraz opowiedzieć je w odpowiedni sposób. W dzisiejszym zabieganym świecie bywają one kompasem dla następnych pokoleń, mogą też zmienić sposób, w jaki my sami myślimy o sobie i naszym życiu.

Uczestnicy warsztatu postarają się odpowiedzieć na następujące pytania: jak znaleźć te szczęśliwe chwile? Jak je pielęgnować i przekazywać, żeby nie było nudno - nam i naszym bliskim? Jak budować siebie - swoją tożsamość - i nasze plany na przyszłość ze wspomnień?

Gościem specjalnym spotkania z seniorami będzie DJ Wika - Wirginia Szmyt, działaczka społeczna zaangażowana w sprawy seniorów, a także prawdopodobnie najstarsza didżejka w Polsce, która opowie, jak zachować zdrowotność w podeszłym wieku.

Ponadto seniorzy będą mogli skorzystać z lekcji tańca, którą zorganizujemy w ramach wydarzenia. Warsztat "Szczęśliwy Senior" rozpocznie się w środę, 2 października o godz. 11 w Teatrze Lalki Tęcza przy ul. Waryńskiego 2 w Słupsku.

Wydarzenie organizuje "Gazeta Wyborcza Trójmiasto" oraz Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego