powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Po premierze w Teatrze Capitol

23 września odbyła się uroczysta premiera światowej komedii "O co biega?" w Teatrze Capitol.

Na scenie wystąpili: Anna Czartoryska, Olga Bończyk, Katarzyna Ptasińska, Stefan Pawłowski, Dariusz Wieteska, Wojciech Majchrzak, Marcin Troński, Piotr Zelt oraz Piotr Miazga.

Na widowni zasiedli między innymi: Katarzyna Skrzynecka, Daria Widawska, Anna Korcz, Marek Kaliszuk, Stanisław Banasiuk, Artur Chamski, Kazimierz Mazur, Marek Siudym, Wojciech Wysocki, Marta Chodorowska, Zbigniew Buczkowski, Sylwester Maciejewski, Waldemar Obłoza oraz jego syn Igor Obłoza, Laura Łącz, Dominika Kryszczyńska, Władysław Grzywna oraz Tomasz Jacyków oraz dyrektor Teatru Capitol -Anna Gornostaj.

"O co biega?" to jedna z najzabawniejszych światowych komedii autorstwa Philipa Kinga. Pełna zaskakujących zwrotów akcji historia, z minuty na minutę, choć wydaje się to już niemożliwe, staje się jeszcze śmieszniejsza. Do samego końca nie wiadomo, kto jeszcze pojawi się nagle w drzwiach lub niespodziewanie wyskoczy z szafy!

Spokojne angielskie miasteczko. Dom pastora Lionela Toopa oraz jego pięknej i wyzwolonej żony, byłej aktorki, Penelopy Toop, budzącej zgorszenie wśród nobliwych mieszkańców. Niechęć do niej przejawia zwłaszcza jedna wścibska, stara panna Skillon, skrycie podkochująca się w przystojnym duchownym. Gdy podczas nieobecności pastora, jego żonę odwiedza niezapowiedziany gość - kolega sprzed lat, z czasów teatralnych, rozpoczyna się lawina nieoczekiwanych zdarzeń.

Niewinne plany na wieczór, znudzonej małomiasteczkowym życiem Penelopy z dawno niewidzianym znajomym, zamieniają się w niekończący się zabawę w chowanego, przebieranki i zgadywankę kto jest kim. W jeden dzień plebania zamienia się w istną wieżę Babel. Zgorszony biskup, zdezorientowany duchowny, jeniec wojenny, żołnierz na przepustce i aktor w jednym, spita do nieprzytomności miejscowa bigotka, rozebrany do rosołu pastor, nieokrzesana służąca, sierżant na służbie oraz robiąca dobrą minę do złej gry, bezradna żona pastora - oto uczestnicy tego galimatiasu!

Kto jest kim? O co podejrzewają się nawzajem? Kto kogo pobił i jaką tajemnicę skrywa każdy z nich? Zapraszamy na maraton śmiechu i wiszącą w powietrzu aferę obyczajową z koloratką w roli głównej.

Premiera komedii w dwóch obsadach i w dwóch terminach: 23 i 28 września w warszawskim Teatrze Capitol.