powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Lublin. "Sobowtóry" na początek sezonu

Studencki Teatr ITP, działający przy Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, rozpoczyna swój kolejny sezon teatralny. Pierwszą sztuką w nowym roku akademickim będą "Sobowtóry" osadzone w tematyce świata wirtualnego.

"Sobowtóry" to spektakl muzyczny, opowiadający o wpływie świata wirtualnego na codzienność. Bohaterowie to zwykli ludzie, którzy w świecie wirtualnym stwarzają swoje drugie ja - ulepszone, poprawione, wyidealizowane. Te tzw. sobowtóry, początkowo żyjące wg wskazań swoich twórców (stwórców), w pewnym momencie przejmują inicjatywę, by ostatecznie zaistnieć w świecie realnym. Wśród bohaterów spotykamy m.in. samotną kobietę czekającą na idealnego "księcia z bajki" (przez co jest ciągle nieszczęśliwa), matkę, która więcej czasu spędza na oglądaniu mody w sieci niż na rozmowie z własnym dzieckiem, małżeństwo żyjące na odległość (on pracuje za granicą) i kontaktujące się ze sobą tylko wirtualnie, seksoholika udającego inną osobę niż jest i starającego się "poderwać" dziewczynę. Ukazany jest także wpływ mediów na tworzenie sytuacji polityczno-społecznej (demonstranci przeszłości kontra liderzy jutra), ludzie, którzy nawiązawszy znajomość w internecie boją się spotkać w realu...

Wizja ukazana w spektaklu jest bardzo bliska codzienności, w której żyjemy. Niestety...

***

Spektakl będzie grany w dniach 11-13 października (piątek-niedziela) o godz. 19.00 w sali CTW-02 KUL. Proponowana ofiara za wejściówkę to 15/20 zł. Szczegóły dotyczące rezerwacji są dostępne na stronie itp.kul.lublin.pl.