powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Sosnowiec. Teatr Zagłębia rozpoczął sezon

21 września premierą "Nowej księgi dżungli" na podstawie powieści Rudyarda Kiplinga Teatr Zagłębia rozpoczął sezon 2019/2020. Poza tym tytułem w sezonie będą jeszcze cztery premiery.

Kolejnym z nich będzie "Opowieść wigilijna" Charlsa Dickensa w reżyserii Justyny Łagowskiej. Jej bohater Ebenezer Scrooge, który zaznał biedy i upokorzeń, wystraszony wizją samotnej śmierci i cierpienia wielu ludzi, ma środki oraz wolę działania, by zatrzymać nadciągającą Apokalipsę: pełną przemocy, nienawiści i nałogów walkę człowieka o przetrwanie na planecie Ziemi. Czy uda mu się nas ostrzec, napełnić otuchą i miłością zanim będzie za późno? Odpowiedź już w grudniu na scenie Teatru Zagłębia.

W styczniu premierę będzie miał musical "Przodownicy miłości - Rewia związkowo-robotnicza" inspirowany broadwayowskim hitem "Pins and Needles". Osadzony w sosnowieckich realiach spektakl wyreżyseruje Jacek Mikołajczyk.

Wiosną przyjdzie czas na dwie kolejne adaptacje klasyki literatury. Radosław Rychcik wyreżyseruje "Ślub" Witolda Gombrowicza - inicjacyjną opowieść, w której syn detronizuje ojca. Zmiana porządku i naszych przyzwyczajeń to główne tematy przedstawienia, które będzie także głosem w dyskusji o współczesnym modelu rodziny.

Ostatnią premierą sezonu będzie "Dama kameliowa" Aleksandra Dumasa w reżyserii Jędrzeja Piaskowskiego. Spektakl dotknie kwestii relacji jednostki z panującym systemem, postawi też pytania o naturę walki o równość społeczną i wolność oraz ocenę historyczną tej walki.

Poza premierowymi przedstawieniami w nowym sezonie wiele będzie się działo w obszarze edukacji. Klub Teatralny, cykl Premier Nauczycielskich i program Klas Partnerskich to projekty zainicjowane w ubiegłym sezonie, które weszły już na stałe w program działań teatru i będą kontynuowane w nowym sezonie. Ponadto 21 września rusza druga edycja Laboratorium Pedagogiki Teatru - kursu doszkalającego dla nauczycieli, pedagogów i instruktorów teatralnych, którego założeniem jest dostarczenie uczestnikom wiedzy teoretycznej z obszaru pedagogiki teatru oraz wyposażenie ich w szereg praktycznych umiejętności, możliwych do wykorzystania w codziennej pracy.

W ostatnich miesiącach Teatr Zagłębia odświeżył także swoją identyfikację wizualną. Od 20 września można również korzystać z nowej strony internetowej teatru dostępnej na: www.teatrzaglebia.pl.