powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. "Projekt: 3 Siostry" otworzy sezon w ART_committed

23 września o godz. 19.00 w Domu Kultury Kadr odbędzie się pokaz spektaklu "Projekt: 3 Siostry" otwierający sezon w Fundacji ART_committed.

"Projekt: 3 Siostry" to spektakl teatru tańca inspirowany jednym z najwybitniejszych dzieł Antoniego Czechowa.

Trzy siostry: Olga, Masza i Irina tkwią w sieci skomplikowanych relacji, niespełnienia i tęsknot. Śmiech przeplata się ze smutkiem, złością, refleksją.

Niespełna godzinny kalejdoskop wydarzeń opowiadany nie tylko słowem, przede wszystkim tańcem i gestem. Bohaterki z nadzieję wołają: "do Moskwy!". Czy Moskwa będzie spełnieniem?

Zobacz i przeżyj historię sióstr Prozorov.

***

"Trzy siostry", komediodramat Antoniego Czechowa, wystawiony po raz pierwszy ponad 100 lat temu, nie stracił nic na aktualności. Prezentuje galerię pełnokrwistych bohaterek. Kobiet poszukujących sensu życia, spełnienia uczuciowego i zawodowego, marzących o niezależności, poznawaniu świata, przygodzie.

W tle zmieniające się otoczenie, niepewna przyszłość, koniec pewnej formy, do której przywykli bohaterowie. I pytania: co dalej? Czy gdzieś znajduje się ten świat, w którym bohaterki mają szansę na spełnienie? Czy są w stanie na nowo wyreżyserować swoje życie? Kolejne dramatyczne wydarzenia wypełniają codzienność domu sióstr: Olgi, Maszy i Iriny. Czas płynie. Bohaterkom upływa na czekaniu na lepsze jutro. Gdzieś, kiedyś?

Choreografia/Wykonanie: Agnieszka Bednarz, Paulina Jóźwicka/ Magdalena Fejdasz, Katarzyna Kostrzewa

Więcej informacji o spektaklu: Projekt jest współfinansowany przez m.st.Warszawa w ramach programu ART_AKCJA , Fundacji ART_committed, zakłądającego regularną prezentację spektakli teatru tańca w Warszawie. Partnerem programu jest Dom Kultury Kadr.