powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. Premierowe wojenne piosenki

"Piosenka na wojennym szlaku" - to widowisko Łódzkiego Teatru Piosenki mające na celu upamiętnić obchodzoną w tym roku 80 rocznicą wybuchu II wojny światowej. Premiera 21 września.

Na program, który zostanie zrealizowany na Pasażu Rubinsteina 21 września składają się znane i mniej popularne pieśni II wojny światowej, które są nie tylko muzyczną ilustracją konkretnych wydarzeń historycznych z czasów wojny, ale przede wszystkim unikatowym i poruszającym duchowym zapisem emocji i nastrojów jakie towarzyszyły Polakom w wojennych latach.

Wśród pieśni jakie pojawią się podczas wieczoru znajdą się m.in. znane nam przede wszystkim dzięki filmowi "Zakazane piosenki" pieśni uliczne jak "Gdy w noc wrześniową", "Dnia pierwszego września", "Teraz jest wojna", "Warszawo ma"; powstańcze jak "Warszawskie dzieci", "Hej chłopcy bagnet na broń; partyzanckie "Serce w plecaku", "Leśna kołysanka", pieśni do wierszy poetów czasu wojny: Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Krystyny Krahelskiej, Stanisława Balińskiego oraz powstałe na frontach II wojny światowej i będące upamiętnieniem konkretnych bitew jak "Czerwone maki na Monte Casino". Wieczór, który jest zaaranżowany na wokal, akordeon i pianino został sfinansowany przez Łódzkie Centrum Wydarzeń.

***

Program realizuje Łódzki Teatr Piosenki w składzie:

Michał Maj Wieczorek - śpiew

Maciej Ćwikliński - akordeon, piano

premiera: Łódź, Pasaż Rubinsteina, 21 września , g. 17.00