powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Premiera książki "Gerard Wilk. Tancerz"

23 września w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej odbędzie się premiera książki "Gerard Wilk. Tancerz" oraz spotkanie z udziałem autorki biografii Zofii Rudnickiej.

Przyjaciółka i partnerka sceniczna Gerarda Wilka, choreografka i tancerka Zofia Rudnicka, przypomina tancerza i otaczający go świat. Odwiedzamy z nią modne miejsca Warszawy lat 60. XX wieku, poznajemy ważne osoby, a potem wyruszamy w podróż po Europie - do Brukseli czy Paryża. Autorka do wspomnień zaprasza rodzinę, znajomych, współpracowników. Rozmawia z miłościami Wilka, odwiedza jego ostatniego partnera, wyszukuje unikatowe zdjęcia.

Rozmowę z autorką 23 września o 18.00 w Foyer dolnym Opery Narodowej poprowadzi Maciej Ulewicz. Fragmenty książki przeczyta Maria Pakulnis.

Wilk był gwiazdą Teatru Wielkiego w Warszawie, ale tańczył też w rozrywkowych programach telewizyjnych. Pojawił się w filmach Andrzeja Wajdy i Stanisława Barei, bywał fotomodelem Barbary Hoff. Uwielbiany przez kobiety i mężczyzn. U szczytu kariery wyemigrował z Polski, by wejść na taneczny Olimp i znaleźć się w zespole Maurice'a Béjarta. Z "Baletem XX wieku" zwiedził cały świat. Gerard Wilk, jeden z najwybitniejszych polskich tancerzy, miał wszystko: urodę, talent, uznanie i popularność.