powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Warsztat dla nauczycieli w Teatrze Ateneum

Teatru Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie organizuje swój pierwszy program edukacyjny adresowany do nauczycieli. Zapraszamy na spotkania w "Pracowni Wolnej Myśli" osoby uczące w szkołach średnich - szczególnie: polonistów, historyków, wychowawców klas, nauczycieli wiedzy o społeczeństwie, etyki oraz religii.

Jak działa Pracownia Wolnej Myśli?

Ideą "Pracowni" jest dostarczenie różnorodnych narzędzi do pracy z młodzieżą oraz stworzenie okazji do wymiany myśli wokół obejrzanych przedstawień. Każdy z Was, zgłaszając się do udziału w programie, decyduje się na:

- obejrzenie trzech spektakli z repertuaru naszego teatru (w tym jednego premierowego);

- uczestnictwo w co najmniej trzech wybranych przez siebie warsztatach (przygotujemy ich aż dziewięć, żebyście mieli z czego wybierać);

- udział w spotkaniu integracyjnym, które pozwoli poznać szczegółowo założenia programu, oraz w spotkaniu ewaluacyjnym, które pozwoli nam poznać Wasze opinie o zaproponowanym przez nas cyklu działań i ulepszać go w kolejnych edycjach.

Dodatkowo po każdym spektaklu proponujemy moderowane spotkania z twórcami.

Materiały ze wszystkich warsztatów w formie konspektów zajęć będą dostępne on-line przez cały czas trwania projektu.

Kto tworzy cykl?

Do realizacji warsztatów zaprosiliśmy zespół ekspertów o szerokich kompetencjach i wieloletnim doświadczeniu. Ich wiedza oraz różnorodność obszarów zainteresowań stwarza możliwość pracy nad różnymi aspektami spektakli: od treści przez formę po kontekst (społeczny, polityczny, kulturowy czy antropologiczny). Nad przebiegiem projektu czuwają doświadczone pedagożki teatru i edukatorki: Katarzyna Piwońska z Instytutu Teatralnego oraz Dorota Kowalkowska z Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu.

Kiedy realizowany jest program?

Okres realizacji "Pracowni Wolnej Myśli" to październik i listopad 2019. Spektakle będą odbywały się wieczorami a warsztaty w tygodniu w godzinach popołudniowych lub sobotnie przedpołudnie. Terminy spektakli: "Fantazja Polska" - 5 października, "Antygona" -23 października, "Dwór nad Narwią" - 12 listopada. Terminy warsztatów zostaną ustalone na podstawie preferencji uczestników.

Jak zgłosić swój udział?

Aby wziąć udział w programie, należy do 25 września wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie teatrateneum.pl/pracowaniawolnejmysli. O przyjęciu do "Pracowni..." decyduje kolejność zgłoszeń oraz wniesienie opłaty za cały cykl (60 zł). Szczegółowych informacji o programie udziela koordynatorka projektu, Małgorzata Mostek (mail: pwm@teatrateneum.pl, tel. 608716174).

Jakie są koszty udziału w "Pracowni Wolnej Myśli"?

Udział w zajęciach i spotkaniach jest bezpłatny, uczestnictwo w spektaklach wiąże się z opłatą 20 zł za każde przedstawienie, łącznie 60 zł. Osoby, które ukończą cały cykl, otrzymają zaświadczenia o udziale w programie.

Projekt dofinansowano ze srodkow Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzacych z Funduszu Promocji Kultury.