powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Premiera "like a diva" w Teatrze Druga Strefa

Spektakl to historia zmagań młodej śpiewaczki i swoisty kurs przetrwania w świecie kultury wysokiej, nie do końca poważnej - poinformował PAP Sylwester Biraga, reżyser monodramu operowego "Like a Diva". Premiera w piątek - w Teatrze Druga Strefa.

- Nad tym jak wygląda życie początkującego śpiewaka operowego nie zastanawiał się prawdopodobnie nikt oprócz samych zainteresowanych. Spektakl to historia zmagań młodej śpiewaczki i swoisty kurs przetrwania w świecie kultury wysokiej, nie do końca poważnej, a czasem nawet kabaretowej w swojej przewrotności - napisał w informacji przesłanej PAP reżyser przedstawienia.

Spektakl będzie grany z muzyką na żywo.

"O elastyczności, trzymaniu linii, pozycji i survivalu operowym w swoim mono-kabareto-dramacie operowym przeplatanym największymi przebojami muzyki klasycznej opowie Małgorzata Pawłowska" - czytamy w zapowiedzi.

Reżyseria i scenografia - Sylwester Biraga. Pomysł spektaklu - Attila Horvath. Realizacja techniczna - Eligiusz Baranowski.

Premiera - 20 września o godz. 20 w Teatrze Druga Strefa (ul. Magazynowa 14a). Kolejne przedstawienie - 21 września br.

Teatr Druga Strefa to jedna z pierwszych warszawskich niepublicznych scen repertuarowych oficjalnie założona w 1997 r., choć działająca nieprzerwanie od roku 1989 (na początku jako nieinstytucjonalna grupa teatralna). Powołana do życia przez dyrektora Sylwestra Biragę jest "otwartym miejscem nieskrępowanej wymiany twórczej". Poza produkcją własnych spektakli, nierzadko gości debiutantów, artystów offowych, niezależnych, alternatywnych.

Od 3 lutego 2006 r. siedziba teatru znajduje się w postindustrialnej przestrzeni przy ul. Magazynowej 14a na Mokotowie.