powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Wystawa "Wystawa Antoine. Oddany pięknu"

Od 19 września do 30 listopada w Muzeum Teatralnym Teatru Wielkeigo-Opery Narodowej będzie można oglądać wystawę "Antoine. Oddany pięknu".

To ekspozycja poświęcona Antoniemu Cierplikowskiemu, która odbywa się w 50. rocznicę wystawy w Teatrze Wielkim prezentującej jego projekty, kostiumy i peruki do przedstawień teatralnych. Mija teraz także 110. rocznica obcięcia włosów na krótko aktorce Ewie Lavalliere do nowej roli, co zrewolucjonizowało modę, ale też pośrednio przyczyniło się do emancypacji kobiet. Ekspozycja skupia się na związkach Antoine'a z modą, teatrem oraz filmem i ukazuje Antoine'a de Paris jako twórcę wielkiego imperium kosmetycznego z salonami urody na całym świecie.

Na wystawie pokazujemy obiekty pochodzące z Muzeum Teatralnego, Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Instytutu Sztuki PAN, Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz kolekcji prywatnych Marty Orzeszyny, Adama Krupińskiego i Alaina Bernarda.

Teatr Wielki - Opera Narodowa, wejście główne, foyer dolne.

Wystawa czynna dla widzów godzinę przed spektaklem oraz w czasie przerw, a od października dla indywidualnych zwiedzających we czwartki i w soboty w godz. 11.00 - 16.00. Wstęp wolny.