powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. Jubileuszowy projekt Szwalni

Od 5 października do 7 grudnia potrwają obchody jubileuszu 10-lecia pracy artystycznej Teatru Szwalnia. W programie retrospektywa najważniejszych i najciekawszych spektakli oraz działań performatywnych ostatnich lat, wystawy, spacer performatywny i premiera katalogu.

Jubileusz rozpocznie się otwarciem dwóch wystaw: "szwalnia_expo" i "3657 dni i nocy. Wystawa przyrodnicza motyli i ciem", a także koncertem Jazzowego Chóru Wytwórni. Dzień później ze Starego Rynku ruszy bałucki spacer performatywny wg koncepcji Łukasza z Bałut (nie ma już wolnych miejsc).

W październiku i listopadzie zobaczymy po dwa pokazy spektakli: "Bóg" i "Wieczór Tischnerowski" w reż. Marcina Brzozowskiego, "Łysa śpiewaczka" w reż. Ewy Mirowskiej oraz akcji performatywnej "Dwa pokoje" Weroniki Fibich i Ewy Łukasiewicz.

17 października odbędzie się spotkanie organizacyjne rozpoczynające warsztat teatralny skierowany do młodzieży licealnej i studentów. W ciągu kilku spotkań uczestnicy będą pracować nad "odwróconym manifestem", poświęconym dualizmowi turystyka/podróżowanie, a także luksusowemu zagadnieniu kolekcjonowania osobliwych obiektów - emocji, uczuć, wspomnień. Warsztat zostanie zwieńczony pokazem pracy warsztatowej "Take a(u)ction" (7 grudnia). Udział jest bezpłatny. Zapisy: promocja@teatrszwalnia.pl i 696 287 352.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny. Na akcję "Dwa pokoje" obowiązują zapisy mailowe i telefoniczne ze względu na ograniczoną liczbę miejsc: promocja@teatrszwalnia.pl i 696 287 352.

Organizatorzy: Urząd Miasta Łodzi, Teatr Szwalnia, Poleski Ośrodek Sztuki

Patroni medialni: e-teatr.pl, AICT, Teatr, Teatr dla Wszystkich, Kalejdoskop, TVP 3 Łódź, Radio Łódź, Plaster Łódzki

Zadanie "szwalnia_expo" jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.