powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Warsztaty teatralne w SCEK

Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej zaprasza młodzież w wieku 13 - 19 lat na warsztaty teatralne z elementami działań performatywnych. Pracujemy w duchu edukacji demokratycznej, wykorzystując idee pedagogiki teatru.

W ramach warsztatów tworzymy autorskie wypowiedzi sceniczne, spektakle, opowiadamy o rzeczach ważnych, gorących, inspirujących naszą wyobraźnię. Działamy na granicy teatru alternatywnego, performansu i happeningu. Wrażliwość, zainteresowania i fascynacje uczestników są materiałem do artystycznych poszukiwań. Prowokujemy dyskusję, dla której punktem wyjścia są nasze pokazy.

Proces warsztatowy wypełnią improwizacje i twórcze pisanie na scenie; sięgamy po różne konwencje teatralne, teksty kultury, szukamy inspiracji w innych dziedzinach sztuki (performans, happening, video-art itp.), poznajemy i rozwijamy warsztat aktora (świadomość i plastyka ciała, praca z głosem, trening wyobraźni, elementarne zadania aktorskie). Będziemy walczyć z nieśmiałością, strachem, tremą.

Ważnym elementem procesu pracy nad naszymi pokazami jest udział w wybranych wydarzeniach kulturalnych, które będą nawiązywały do podjętego tematu (wizyty w teatrach zawodowych i alternatywnych, muzeach, galeriach sztuki współczesnej, pokazach filmowych, udział w spotkaniach autorskich, debatach itp.)

Mamy do dyspozycji profesjonalne sceny teatralne: Scena Staromiejska SCEK oraz Stara Prochownia SCEK.

Zajęcia odbywają się cyklicznie: wrzesień - czerwiec, dwa razy w tygodniu na scenie przy ul. Jezuicka 4 (Stare Miasto).

Warsztaty teatralne 13+ (grupa 13-16 lat) - poniedziałki i środy 16.30-18.45.

Spotkanie organizacyjne 16 września (poniedziałek) g. 16.30.

Warsztaty teatralne MNIEJ/WIĘCEJ WAŻNE! - (grupa 16-19 lat) - wtorki i czwartki 16.30-18.45.

Spotkanie organizacyjne: 17 września (wtorek) g: 16.30

Zajęcia prowadzi TOMASZ DASZCZUK - aktor, reżyser, pedagog teatru, absolwent Wydziału Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży przy Wrocławskiej PWST, aktor z dyplomem ZASP dla twórców teatrów alternatywnych. Współtwórca Festiwalu SZTUKA DZIAŁA w Starej Prochowni SCEK. Współorganizator i wieloletni obserwator (juror) Warszawskiego Festiwalu Teatralnego Młodych. Członek Stowarzyszenia Pedagogów Teatru, współpracuje z wieloma organizacjami działającymi w obszarze edukacji teatralnej (m.in. INSTYTUT TEATRALNY, TR WARSZAWA). Pomysłodawca eksperymentalnych projektów edukacyjnych. Inspiracji poszukuje na granicach konwencji.

Kontakt: tdaszczuk@scek.pl.

Na ostatnie wolne miejsca obowiązują zapisy: https://warszawa-pozaszkolne.pzo.edu.pl

Zajęcia są finansowane przez m.st. Warszawa.