powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. "Inni ludzie" Międzynarodowym Festiwalu Divadlo w Pilźnie

Pół roku po polskiej prapremierze "Innych ludzi" Doroty Masłowskiej w TR Warszawa i czterech lipcowych prezentacjach przedstawienia na Open'er Festival 2019, najnowszy spektakl Grzegorza Jarzyny zostanie pokazany 15 września na zakończenie 27. Międzynarodowego Festiwalu Divadlo.

"Inni ludzie" to próba portretu Polski trzy dekady po transformacji; opowieść o wspólnocie, którą od środka rozsadzają uprzedzenia i nienawiść. Rzecz o polskim społeczeństwie, w którym pęka międzyludzka więź, a narodowa tożsamość budowana jest na wrogości do innych: Ukraińców, Wietnamczyków czy gejów. To historia ludzi opętanych wizją wirtualnego szczęścia, opowiedziana trashowym językiem reklam, internetowych wpisów i medialnych doniesień, który zatruwa jak smog i blokuje autentyczną komunikację.

Przedstawienie zrealizowane zostało przez kolektyw, w skład którego weszli m. in. aktorzy i aktorki z zespołu TR Warszawa, kompozytorzy, artyści warszawskiej sceny hip-hopu, graficy i graficzki, animatorki i animatorzy, artystki i artyści wizualni, twórcy i twórczynie wideo. Kilkadziesiąt mieszkanek i mieszkańców Warszawy z różnych środowisk użyczyło swoich wizerunków i głosów do nagrań audio i wideo, wykorzystanych w przedstawieniu.

Obok "Innych ludzi" w programie festiwalu znalazły się także inne polskie przedstawienia: "Zapiski z wygnania" w reżyserii Magdy Umer z Teatru Polonia, "Hymn do miłości" w reżyserii Marty Górnickiej, koprodukcji Fundacji Chór Kobiet, Teatru Polskiego w Poznaniu, Ringlokschuppen Ruhr i Maxim Gorki Theater. Publiczność festiwalowa będzie miała okazję zobaczyć także "Hard to be a God" z Proton Theatre, spektakl w reżyserii Kornéla Mundruczó, dobrze znanego polskiej publiczności twórcy spektakli TR Warszawa - "Nietoperza" i "Cząstek kobiety".

Więcej informacji na temat programu festiwalu znajduje się na jego stronie internetowej.

Jesienią spektakl "Inni ludzie" w reż. Grzegorza Jarzyny powróci na scenę TR Warszawa/ATM Studio. Najbliższe pokazy przedstawienia odbędą się 26-27 października oraz 2-3, 8-10, 13-17 listopada.