powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Lublin. Inauguracja nowego sezonu w Starym

W sobotę, 21 września spektakl "Wracaj" (koprodukcja Teatru Powszechnego w Łodzi i Teatru Współczesnego w Szczecinie) w reż. Anny Augustynowicz otworzy sezon teatralny 2019/20 w Teatrze Starym.

Spektakl "Wracaj" został zrealizowany specjalnie na XXV jubileuszową edycję Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Prapremiera sztuki Przemysława Pilarskiego (nagrodzonej w 2018 roku prestiżową Gdyńską Nagrodą Dramaturgiczną) odbyła się w Łodzi w marcu na Małej Scenie Powszechnego.

"Staram się zapraszać ważnych reżyserów i stawiać przed zespołem wyzwania. Od wielu lat podczas Festiwalu pokazujemy nasze premiery, dwukrotnie powstały one we współpracy z innymi teatrami. Zdecydowałam się na koprodukcję z Teatrem Współczesnym w Szczecinie, a powód był jeden - Anna Augustynowicz. Oczywiście nie ma reżysera bez tekstu. Kiedy byłyśmy już zdecydowane na współpracę, zaczęłyśmy poszukiwać sztuki. Po przeczytaniu kilku zdecydowałyśmy się na Wracaj Przemysława Pilarskiego - tekst arcyciekawy, świetnie skonstruowany i metaforyczny. Teraz - po prapremierze i z perspektywy czasu - sztuka Pilarskiego jest według mnie jeszcze ciekawsza, jeszcze bardziej wielopoziomowa" - mówi Ewa Pilawska, dyrektor Teatru Powszechnego w Łodzi.

21 września, na zaproszenie Teatru Starego w Lublinie, "Wracaj" zaprezentowane zostanie dla lubelskiej publiczności. Teatr Stary w Lublinie to druga najstarsza scena w Polsce, która - oprócz własnych premier - regularnie prezentuje najważniejsze spektakle teatralne z Polski.

Spektakl "Wracaj" będzie można zobaczyć w tym roku na Małej Scenie Powszechnego 4, 5, 6 października, 22, 23, 24 listopada oraz 17 i 18 grudnia. W Teatrze Współczesnym w Szczecinie - 13, 14 15 września, 18, 19, 20 października oraz 15, 16 i 17 listopada.