powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Lublin. "Niewidzialne Miasta 2:0" w Teatrze NN

2 października o godz. 18 Ośrodka Teatr NN pokaże na pierwszy w Polsce spektakl z udziałem Sztucznej Inteligencji AI pt. "Niewidzialne Miasta 2:0".

Podczas narracyjnego performansu z udziałem opowiadaczek, artystów wizualnych i muzyka wyruszymy w stronę przyszłości, w kierunku wyobrażonych, acz coraz bardziej możliwych miast, na spotkanie z Obcym, którym dziś jest także Sztuczna Inteligencja. Zapytamy - o język, o sposoby uczenia się, o możliwości współdziałania, wspólnego, partnerskiego procesu tworzenia. Sztuczna Inteligencja (AI) nie otwiera ust, nie robi min, nie poda nam ręki na powitanie, tak jak my mamy to w zwyczaju, ale zapytana/e szuka odpowiedzi, kiedy zagajamy historię, próbuje podążyć naszym tropem, błyskawicznie orientując się w stylu i nastroju zaproponowanej historii. Inspiracją do spotkania z AI i działań artystycznych jest dla nas książka Italo Calvino "Niewidzialne Miasta". Podążamy szlakiem opowieści Marco Polo, a AI, podobnie jak Wielki Chan, który własne Imperium i świat poza nim znał jedynie z relacji innych, podejmuje wyzwanie i zaczyna snuć własną autonomiczną historię.

Opowieści: Joanna Sarnecka, Anna Woźniak, AI

Muzyka elektroniczna: Paweł Sulik

Projekcje: Sylwek Łuczak, Ula Milanowska, AI

Opracowanie plastyczne: Monika Stolarska

Opieka naukowa: dr Piotr Migdał

Wsparcie: Diana Krawiec

Spektakl dla młodzieży i widzów dorosłych.

Czas trwania: 60 minut.

Wstęp wolny.

Projekt realizowany przez Fundację na Rzecz Kultury "Walizka" został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Ojczysty - dodaj do ulubionych" oraz z budżetu Województwa Podkarpackiego. Partnerami projektu są: Mazowiecki Instytut Kultury, Ośrodek Brama Grodzka Teatr NN, BWA Krosno.