powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Premiera "Złotej Skały" w STUDIO teatrgalerii

20 września w STUDIO teatrgalerii odbędzie się premiera spektaklu "Złota Skała. Opowieść o Robercie Brylewskim" w reż. Grzegorza Laszuka.

Mógł być gwiazdą, ale nie był - wybór czy przypadek?

Mógł zarabiać wielkie pieniądze, ale ledwie wiązał koniec z końcem - wybór czy przypadek?

Mógł znaleźć spokojną przestrzeń poza systemem, którego nienawidził, ale wciąż działał na jego granicach.

Robert Brylewski był jedną z najważniejszych postaci polskiej kultury ostatniego półwiecza. Jako lider Kryzysu, Brygady Kryzys, Armii, Izraela tworzył muzykę, która w przejmujący sposób rejestrowała swoją współczesność. Zawsze aktualna, umiejętnie łapała ducha czasów. Zarazem sztuka Brylewskiego była marzeniem o innym, lepszym świecie. O Złotej Skale, na którą można uciec ze złego Babilonu.

Przedstawienie o Brylewskim reżyseruje Grzegorz Laszuk, lider legendarnej Komuny Warszawa, niegdyś zdeklarowany anarchista, dzisiaj artysta-społecznik, który coraz odważniej dokonuje gorzkiego rozliczenia ze swoimi niegdysiejszymi ideałami. Opowieść o ojcu chrzestnym polskiego punka staje się dla Laszuka okazją do postawienia elementarnych pytań o własne życiowe wybory. - Zawsze dobrze spojrzeć wstecz, by rozpoznać przeznaczenie, które sami sobie wybieramy - mówi reżyser.

W spektaklu przypominane są najważniejsze piosenki Brylewskiego, od "Telewizji" i "Mam dość" po "To, co czujesz". Na scenie obok aktorów Teatru Studio pojawiają się ważni muzycy współczesnej warszawskiej alternatywy, dowodzeni przez Bartka Tycińskiego, współtwórcę słynnych Mitch & Mitch.

Oto prawdziwe punky reggae party z egzystencjalnym namysłem w tle.

Pokaz przedpremierowy odbył się 6 lipca 2019 roku w ramach projektu Plac Defilad.

Premiera spektaklu zaplanowana jest na 20 września 2019 r. na Dużej Scenie Teatru Studio.